Akce v roce 2018

Koncert kapely LISTOVĚJ a Jana Molnárová

Ve středu 14. 11. 2018 od 17 hodin proběhne ve vítkovické knihovně, ul. Kutuzovova 14, živý koncert kapely Listověj. Kapela hraje výhradně vlastní tvorbu s náměty z Vysočiny, odkud pochází, ale i jiných krásných a duchovně silných míst. Živě hrané písně jsou provázeny fotografiemi Jany Molnárové. Společně se projdeme kolem řeky Svratky, Orlickými či Novohradskými horami, navštívíme místa, kde žili a tvořili básníci Vysočiny Jakub Deml nebo Bohuslav Reynek. Vstup zdarma.

Hudební pořad s Janem Burianem - Jak si zachovat zdravý rozum

Městský obvod Vítkovice připravil pro všechny zájemce velmi zajímavý hudebně komponovaný pořad s Janem Burianem. Tento český básník, písničkář, prozaik, moderátor, syn českého divadelníka E. F. Buriana a vnuk operního pěvce Emila Buriana přijede v úterý 9. října 2018 do Vítkovic. Od 16 hod. vystoupí v Knihovně města Ostravy, pobočce Vítkovice, Kutuzovova 14 s pořadem EKOLOGIE DUŠE aneb JAK SI ZACHOVAT ZDRAVÝ ROZUM. Program prokládaný autorským čtením a fejetony, které několik let pravidelně píše pro Týdeník Rozhlas. Vstup zdarma.

Cestopisná přednáška s Tomášem Poláčkem

Všechny zájemce zveme na cestopisnou přednášku novináře a cestovatele Tomáše Poláčka, který autostopem projel celý svět. Ve středu 19. 9. 2018 od 16 hod. přijde do vítkovické knihovny, ul. Kutuzovova 14 vyprávět o své poslední cestě po Africe, která jej stála málem život. Vstup zdarma.

Cestopisná přednáška s Matějem Ptaszkem

Ve středu 2. května 2018 od 16 hodin se ve vítkovické knihovně bude konat přednáška o KOLUMBII. Matěj ptáček je první Evropan, který coby spisovatel a bluesový hudebník strávil více než 20 měsíců v divokém kolumbijském departamentu Antiquia. Vstup zdarma.

Přednáška o trénování paměti je užitečná pro každého

Městský obvod Vítkovice připravil pro všechny zájemce velmi zajímavou a jedinečnou přednášku o trénování paměti. Přednáška se uskuteční ve středu 16. května 2018 od 15 hodin v Knihovně města Ostravy, pobočka Vítkovice, ul. Kutuzovova 14 (pokračujte ve čtení otevřením článku).

Přednáška – Žítkovské bohyně

Ve středu 21. 3. 2018 od 16.30 hod. se ve vítkovické knihovně, ul. Kutuzovova 14 uskuteční jedinečná a nevšední přednáška Mgr. Jany Molnárové o Žítkovských bohyních. Bližší informace jsou v uvedeny v plakátku. Srdečně zveme. Vstup zdarma.

Vynášení Morany

Ve středu 28. března od 15 hodin se uskuteční tradiční vynášení Morany.

Komentovaná procházka koloniemi

Ve středu 18. dubna 2018 zveme všechny zájemce na prohlídku vítkovických kolonií společně s Lenkou Kocierzovou. Sraz v 15 hod. na tramvajové zastávce č. 1 – Kolonie Jeremenko. Vstup zdarma.

Cestopisná přednáška

V pondělí 12. 2. 2018 od 16.30 hod. se uskuteční v prostorách vítkovické knihovny, ul. Kutuzovova 14 cestopisná přednáška Petra Mazala, který na kole procestoval svět. Vstup zdarma.

Přednáška - Druhý římskokatolický kostel ve Vítkovicích – ano či ne?

Aneb kapitola z vítkovického náboženského života na prahu 20. století. Věděli jste, že se ve Vítkovicích na počátku 20. století uvažovalo o stavbě nového římskokatolického kostela? Proč kostel svatého Pavla místním obyvatelům nestačil a jaké byly důvody pro stavbu kostela nového? (pokračujte ve čtení otevřením článku)

Křest publikace Vítkovice 1918-2018

Křest publikace VÍTKOVICE 1918-2018 Statutární město Ostrava, městský obvod Vítkovice zve na křest publikace VÍTKOVICE 1918-2018, která je vydána u příležitosti oslav 100. výročí od vzniku samostatného Československého státu. Kniha mapuje vývoj a život ve Vítkovicích v průběhu sta let a je doplněna o jedinečné fotografie. Publikace je realizována s finanční podporou statutárního města Ostravy. Setkání s autory a vedením radnice se uskuteční v Knihovně města Ostrava, pobočce Vítkovice, ul. Kutuzovova 14. Vstup zdarma.