Krádeží si chtěli vylepšit rodinný rozpočet

14/11 2022

V první listopadový večer zadržela v Ostravě-Vítkovicích hlídka strážníků dva zloděje, kteří se po vylomení dřevěného oplocení pokusili z areálu firmy Vítkovice Machinery Group odcizit železný šrot, kabely a nářadí. Díky rychlé reakci strážníků si dva bratři svůj rodinný rozpočet prodejem odcizených věcí už nestačili vylepšit.

Krádeží si chtěli vylepšit rodinný rozpočet

V úterý 1.listopadu před osmou hodinou večerní si v Ostravě-Vítkovicích hlídka strážníků všimla muže, který z areálu Vítkovice Machinery Group přes dřevěné oplocení vytahoval nějaké předměty. Strážníci se proto rozhodli celou situaci prověřit.

Po příchodu k později zjištěnému 39letému muži strážníci objevili před plotem ležící plechový kbelík s kovovými předměty, dále šest kusů válečků z barevných kovů, ocelová lana, několik kusů kabelů a nůžky na plech.

V dřevěném oplocení pak strážníci zjistili otvor, který vznikl zřejmě vylomením jednoho kusu dřevěné desky z jeho konstrukce, která se nacházela na zemi vedle kovových předmětů. Poškození plotu později hlídce potvrdil i zaměstnanec bezpečnostní agentury střežící samotný objekt, který jej kontroloval v devatenáct hodin. V té době měl být ještě nepoškozen.

Hned za plotem na zemi uvnitř areálu pak hlídka spatřila další kusy kabelů, několik částí elektrického zařízení pocházejících zřejmě z trafostanice a sadu očkových klíčů.

Při kontrole těchto věcí strážníci zaznamenali uvnitř areálu pohyb osoby, která se nejprve ukryla v křoví a posléze se pokusila o útěk z místa činu. To se ji však nepodařilo, kdy byla přivolanými posilami dopadena během krátké chvíle. Druhým zadrženým mužem byl 27letý bratr zadrženého muže.

Oba muži se strážníkům nejprve vymlouvali. Starší z mužů strážníkům uvedl, že jde z návštěvy od svého strýce. Když pak uviděl u plotu na zemi volně ležící předměty, tak si tyto chtěl vzít a později je zpeněžit. Mladší z mužů pak strážníkům sdělil, že za plotem areálu nekradl, ale chtěl zde pouze vykonat velkou potřebu.

Výmluvy však nebyly oběma mužům nic platné, pod tíhou důkazu se nakonec strážník oba doznali ke krádeži kovů uvnitř areálu.

Oba zadržení muži byli na místě předáni kolegům z Policie České republiky, která věc dále šetří.

Zdroj: https://mpostrava.cz/1302-kradezi-si-chteli-vylepsit-rodinny-rozpocet