Aktuálně z Vítkovic

Přesunutí termínu vodní bitvy v rámci projektu  "HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ"
10 7 2020

Přesunutí termínu vodní bitvy v rámci projektu "HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ"

Milé děti, vážení rodiče. Z důvodu nepřízně počasí se vodní bitva PŘESOUVÁ ze sobotu na neděli.

Tuto neděli od 14:00 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v rámci projektu "HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ" proběhne vodní bitva.

Akce je primárně určená pro děti z Vítkovic a podléhá pouze registraci, abychom Vám to vše mohli připravit k maximální spokojenosti. Registrujte se na e-mailu helena@rainbowrun.cz nebo u správce víceúčelového hřiště Halasova. Těšíme se na Vaši účast!!!

 

 

Změna ve vedení radnice
9 7 2020

Změna ve vedení radnice

Vážení občané,
chtěli bychom Vás informovat, že dne 07.07.2020 v návaznosti na uzavřenou novou koaliční dohodu, která byla utvořena na širší platformě a větší programové shodě došlo ke změně ve vedení radnice městského obvodu Vítkovice.

Nová vládnoucí koalice je složena z hnutí Ostravak, KSČM, Více pro Vítkovice, kandidátů bez politické příslušnosti a hnutí Lečo-Lepší a čistá Ostrava. Novým starostou byl zvolen Richard Čermák z hnutí Ostravak v jehož gesci bude školství a sociální věci. Uvolněným místostarostou se stal Vojtech Kiss z KSČM, který bude mít na starost výstavbu, životní prostředí, stavební řád včetně bytů a majetku. Neuvolněnými místostarosty se stali Aleš Dobrozemský z Více pro Vítkovice s gescí finance a rozpočet a Petr Menšík z Hnutí Ostravak, v jehož gesci budou komunální služby, doprava a hřbitovní správa. Pátým členem rady se stal neuvolněný radní Petr Bašek z hnutí LEČO - Lepší a čistá Ostrava, který bude mít na starost kulturu, sport, investice a projekty.

Zásadním a prvním bodem koaliční smlouvy je transparentnost. Předsedou kontrolního výboru zastupitelstva byl všemi hlasy přítomných zastupitelů zvolen opoziční zastupitel Libor Pavel z Hnutí ANO 2011.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/420231100030708-udalosti-v-regionech/video/777931

 

CENTRUM ŽIVOTA V OSTRAVĚ-VÍTKOVICÍCH
3 7 2020

CENTRUM ŽIVOTA V OSTRAVĚ-VÍTKOVICÍCH

V úterý 30. června 2020 se zástupci vedení našeho městského obvodu zúčastnili slavnostního otevření Centra života.

Centrum života, které najdete v obecním prostoru na ul. Jeremenkova 13  je sdílené místo poskytující poradenské a konzultační služby pro dospělé onkologické pacienty a jejich rodinné příslušníky. Nedílnou součástí je také kavárna provozována pro širokou veřejnost.

Jsme potěšení, že toto jedinečné zařízení vzniklo právě u nás ve Vítkovicích. Zastavte se, Centrum života je již otevřeno!!!

Zpravodaj je opět na původních distribučních místech!
2 7 2020

Zpravodaj je opět na původních distribučních místech!

Vše se po odeznění koronaviru vrací do normálu a tedy i distribuce zpravodaje. Ten si můžete opět vyzvedávat na původních distribučních místech:
Krajský úřad Moravskoslezského kraje Statutární město Ostrava – magistrát
Radnice městského obvodu Vítkovice
Odbor sociálních věcí ÚMOb Vítkovice
Vítkovická nemocnice, a.s., ředitelství
Dolní Vítkovice, recepce Svět techniky
Knihovna města Ostravy, pobočka Vítkovice
Divadlo Mír
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
Domov pro seniory
Domov Magnolie
Dům s pečovatelskou službou
Policie ČR
TJ Sokol Vítkovice
Úřad práce
Veterinární poliklinika, s.r.o.
Základní umělecká škola Leoše Janáčka
Česká pošta, pobočka Vítkovice
Dětský ráj – papírnictví
Lékárna Patro, s.r.o.
Cukrárna Ollies
Potraviny Hruška, s.r.o.
MUDr. Michal Kania
Prodejna Penny market
Klub seniorů
Lahůdky Kašparová Šárka
Ředitelství Vítkovice, a.s.
Budka Barčíková
Restaurace Osaka (bývalý Schöntal)
Restaurace U Dvora

Zpravodaje jsou k dispozici i na našich stránkách odkaz zde 

 

Úklid lesíka v ulici Výstavní
29 6 2020

Úklid lesíka v ulici Výstavní

V úterý 23.6. proběhl v našem městském obvodu plánovaný Úklid lesíka v ulici Výstavní, naproti Střední průmyslové školy. Akci pořádal odbor KSDaHS a komise dopravy a životního prostředí.
Zúčastnit se mohl každý, komu záleží na tom, aby byl náš obvod co nejčistější. Hlavními aktéry úklidu byli zaměstnanci VPP, spolu s nimi se dobrovolně zapojili členové komise dopravy a životního prostředí, a pár místních obyvatel. Během dopoledne se na místě s chutí pomoct ukázalo také veden...í obvodu.
K úklidu bylo zajištěno ovocné občerstvení a pitný režim a protože nám přálo počasí, podařilo se již v dopoledních hodinách prostor vyčistit. Na poměrně malé ploše se nacházel odpad, kterým se naplnily tři velkoobjemové kontejnery.
Všem účastníkům děkujeme za pomoc při vyklízení a doufáme v to, že při pohledu na fotky z akce se v těch, kteří vytvářejí černé skládky hne svědomí a začnou k vyhazování odpadu využívat nádoby k tomu určené, protože prostor, ve kterém žijeme si tvoříme my sami, skutky, které každý den konáme.

 

 

 

 

 

Chemická likvidace plevele
29 6 2020

Chemická likvidace plevele

Vážení občané,

V termínu od 30.6. do 3.7. 2020 bude v ulicích vyznačených v přiložené mapě probíhat chemická likvidace plevele.
Dbejte proto prosím zvýšené opatrnosti.

 

Mgr. Dušana Bernatíková
vedoucí odboru KSDaHS

Pozvánka na 11. (mimořádné) zasedání zastupitelstva městského obvodu Vítkovice
26 6 2020

Pozvánka na 11. (mimořádné) zasedání zastupitelstva městského obvodu Vítkovice

Místo konání: ÚMOb Vítkovice, 1. poschodí, OBŘADNÍ SÍŇ
Datum konání: 07.07.2020 (úterý) v 15:00 hodin

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ
19 6 2020

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ

červenec 2020 plný zábavy pro děti našeho městského obvodu

V rámci dotačního titulu Statutárního města Ostravy Vás městský obvod Ostrava-Vítkovice zve, ve spolupráci s partnery: Městskou policií Ostrava, zájmovým spolkem BLOK Centrum, zájmovým spolkem Como- 3gym, 1. Bruslařským klubem Buď Inline Ostrava, z.s. a zájmovým spolkem Akcičky smích, radost, odpočinek, k zapojení do soutěží a her, pořádaných v rámci projektu prevence kriminality, s názvem „Hrajeme si bez rozdílů“. Projekt je zaměřen přednostně pro děti a mládež, žijící v městském obvodu Ostrava-Vítkovice.

 

Kapacita jednotlivých akcí je omezena, proto je nutné se na většinu akcí PŘEDEM elektronicky registrovat, a to dle níže uvedeného:

-          účast na kurzech bruslení (01.07.2020 a 02.07.2020) a otevřeném závodu pro pokročilé (03.07.2020) prostřednictvím kalendáře na webových stránkách: https://www.budinline.cz. Účast je podmíněna nejen předchozí registrací, ale také vlastním vybavením účastníka na inline: inline brusle, inline helma (inline přilba), chrániče – kolen, loktů, dlaní. 

-          účast na všech sobotních akcích (04.07.2020, 11.07.2020, 18.07.2020 a 25.07.2020) prostřednictvím e-mailové adresy helena@rainbowrun.cz, kde uveďte, prosím, jména účastníků, příp. název Vašeho týmu (pro turnaj ve fotbalu);

-          k účasti v programu na lezecké věži (konané ve středu 08.07.2020, 15.07.2020, 22.07.2020 a 29.07.2020) prostřednictvím e-mailové adresy info@blokcentrum.cz, kde uveďte, prosím, jména účastníků;

-          k účasti v programu sebeobrany a prevence násilí (konané ve čtvrtek 09.07.2020, 16.07.2020, 23.07.2020 a 30.07.2020) prostřednictvím e-mailové adresy como-3@seznam.cz, kde uveďte, prosím, jména účastníků.

-          účast na akci Městské policie Ostrava 14.07.2020 bude pouze na základě osobního přihlášení 07.07.2020.   

 

Společně prožijeme červenec 2020 v radosti, smíchu a s novými kamarády!

 

Těšíme se na Vás!!!!!  

 

PRO ZOBRAZENÍ V PLNÉ VELIKOSTI KLIKNĚTE ZDE

 

 

Kašny v městském obvodu Vítkovice
19 6 2020

Kašny v městském obvodu Vítkovice

Městský obvod Vítkovice má ve svém majetku a správě dvě kašny. Jedna se nachází v centrální části Mírového náměstí a její funkčnost a technické zabezpečení zajišťují zaměstnanci odboru KSDaHS. Na této kašně dochází takřka obden k ucpávání trysek. Děti do otvoru trysky strkají různé předměty jako např. šplejle od nanuků, kamínky, větve aj. Následkem toho dochází k přehřívání obslužného zařízení, a zastavení střiku. Aby k přehřívání a poškozování tohoto zařízení nadále nedocházelo, bylo rozhodnuto, že voda bude z kašny stříkat pouze v časových intervalech, několikrát během dne, nikoliv nepřetržitě.

Druhá kašna se nachází v sadě Jožky Jabůrkové. Do této kašny je pro provoz nutné vodu dovážet. Pokud dojde ke ztrátě vody, v průběhu střiku důsledkem odpařování, vynášení vody z kašny aj. je nezbytné vodu opět dovézt a doplnit. Aby u této kašny nedocházelo k ucpávání trysek, vynášení vody a dalšího poškozování, přistoupili jsme k opatření umístit kolem trysky valouny, po kterých bude voda pouze stékat, tudíž ji nebude možno odebírat a vynášet mimo kašnu. Tyto valouny budou do kašny v sadě Jožky Jabůrkové instalovány během několika dnů.

Úklid lesíka na ul. Výstavní v Ostravě-Vítkovicích 23.06.2020 od 7:00 hodin do 14:00 hodin
11 6 2020

Úklid lesíka na ul. Výstavní v Ostravě-Vítkovicích 23.06.2020 od 7:00 hodin do 14:00 hodin

Zveme všechny dobrovolníky z řad dětí i dospělých, kterým záleží na čistém prostředí našeho městského obvodu, na akci podporovanou zástupci Komise dopravy a životního prostředí a odboru komunálních služeb, dopravy a hřbitovní správy Městského obvodu Vítkovice.

Hlavním cílem není uklidit všechny černé skládky, ale motivovat dobrým duchem akce širokou veřejnost k nevytváření skládek nových. Budeme rádi, když se zapojíte a zamyslíte se, zda obal v přírodě vůbec musel vzniknout. Dobrovolníky Městský obvod Vítkovice podpoří pytli na odpadky, rukavicemi a malým občerstvením ve formě ovoce.

Sraz dobrovolníků 23.06.2020 v 7:00 hodin na ul. Výstavní, naproti střední průmyslové školy.

Vsypy na veřejném pohřebišti
22 5 2020

Vsypy na veřejném pohřebišti

Vážení občané, 
jarní termíny pro vsypy na veřejném pohřebišti jsou již naplněny, další plánovaný termín je září 2020.

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ
22 5 2020

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ

Statutární město Ostrava, městský obvod Vítkovice, v rámci projektu SMO "prevence kriminality", a ve spolupráci s partnery, pořádá unikátní projekt zaměřený především pro děti z městského obvodu Vítkovice "HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ". V průběhu července 2020 se uskuteční řada aktivit, kterých se můžete zdarma zúčastnit. Podrobný program jednotlivých akcí již brzy zveřejníme.

PROVOZ ÚŘADU PO UKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU
16 5 2020

PROVOZ ÚŘADU PO UKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU

Vážení občané,

 

v návaznosti na ukončení nouzového stavu bych Vás chtěl informovat, že od 18. května 2020 bude obnoven provoz Úřadu městského obvodu Vítkovice ve zcela běžném režimu tak, jako tomu bylo před začátkem nouzového stavu a to pouze za dodržování nastavených bezpečnostních opatření, kterými se snažíme minimalizovat hrozící návrat pandemie, slouží k ochraně obyvatelstva a prevenci vzniku rozšíření onemocnění COVID-19, proto Vás žádám, abyste tyto opatření stále uvědoměle dodržovali.

 

Prosím dodržujte rozestupy alespoň 2 m, používejte ochranné pomůcky dýchacích cest, snažte se neshlukovat na chodbách a v čekacích zónách. V neposlední řadě používejte desinfekce rukou, k tomuto využijte nášlapné stojany s desinfekcí, které jsou umístěny před vstupem do budov úřadu nebo desinfekční dávkovače, které jsou rozmístěné na všech patrech budov úřadu a toaletách.

 

I přesto, že bude nouzový stav ukončen a náš úřad otevřen zcela bez omezení, Vás z opatrnosti a z důvodu možného návratu onemocnění COVID-19 žádám, abyste v případech, kdy je to možné, nahradili osobní kontakt písemným nebo elektronickým (e-mail: posta@vitkovice.ostrava.cz, datová schránka: 7mqbr27). Veškeré úhrady lze provést převodem na číslo účtu SMO, MOb Vítkovice 19-1649309349/0800 s uvedením příslušného variabilního symbolu. I nadále se s veškerými dotazy můžete v úředních hodinách obracet na naši informační linku + 420 599 453 111.


ÚŘEDNÍ HODINY

Po:        08:00 – 12:00                  13:00 – 17:00

Út:         08:00 – 12:00                  13:00 – 14:00    (pouze podatelna a pokladna)

St:          08:00 – 12:00                  13:00 – 17:00 

Čt:         08:00 – 12:00                  13:00 – 14:00    (pouze podatelna a pokladna)

Pá:         08:00 – 12:00                  (pouze podatelna a pokladna)

 

Chtěl bych Vám všem poděkovat za trpělivost a ohleduplnost.

 

Ing. Robert Šimek, v.r.

tajemník

Úhrada nájemného za pronajatý pozemek
11 5 2020

Úhrada nájemného za pronajatý pozemek

Úhrady nájemného za pronajatý pozemek jsou na základě řádně uzavřených smluv splatné k 30. červnu daného roku. Včasným uhrazením nájemného za pronajatý pozemek lze předejít případným smluvním pokutám z prodlení za pozdní úhradu. Úhradu mohou občané provést bankovním převodem na účet číslo

19–1649309349/0800, konstantní symbol 558, s uvedením variabilního symbolu, který zjistí na svých uzavřených smlouvách nebo přímo u správce na telefonním čísle 599 453 139. Poplatek je možné zaplatit také v pokladně městského obvodu Ostrava‑Vítkovice, Mírové náměstí 1, kancelář č. 112. U veškerých plateb je nutné uvést variabilní symbol. Na úhradu bez variabilních symbolů nebude brán zřetel.

75. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ MĚSTA OSTRAVY
30 4 2020

75. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ MĚSTA OSTRAVY

Památku osvoboditelům města Ostravy a obětí 2. světové války dnes uctila paní Radomíra Vlčková, starostka MOb Vítkovice a Ing. František Kročil, místostarosta MOb Vítkovice, položením kytice k památníku v Komenského sadech.

MÁJKA PŘED BUDOVOU RADNICE ÚŘADU MĚSTSKÉHO OBVODU VÍTKOVICE
30 4 2020

MÁJKA PŘED BUDOVOU RADNICE ÚŘADU MĚSTSKÉHO OBVODU VÍTKOVICE

I v této výjimečné době dodržujeme tradice.

Před budovou Radnice MOb Vítkovice dnes proběhlo stavění máje.

Od května se sběrné dvory v Ostravě vracejí k běžné provozní době
29 4 2020

Od května se sběrné dvory v Ostravě vracejí k běžné provozní době

Sběrné dvory odpadové společnosti OZO Ostrava se v sobotu 2. května vracejí zpět k běžnému provoznímu režimu. O státních svátcích, tedy 1. a 8. května, budou všechny sběrné dvory uzavřeny.

 

Sběrné dvory v Ostravě budou od května otevřeny podle standardní letní provozní doby. Občané města zde mohou odkládat své objemné odpady z domácnosti, dále nebezpečné odpady, zeleň ze zahrádek a elektrospotřebiče, které dosloužily. Za úplatu se ve sběrných dvorech přijímají stavební odpady, včetně oken a dveří, a pneumatiky. Zakoupit je zde možno balený kompost a zeminový substrát – výrobky obecní kompostárny (větší množství nebalených výrobků lze pořídit na kompostárně v Hrušově).

Při odkládání odpadů ve sběrných dvorech je třeba stále dodržovat zvláštní opatření – vstup jednotlivě (podle pokynů obsluhy), dodržování dvoumetrových odstupů, používání roušek a nejlépe i rukavic.

Pro objednání komerčních služeb OZO Ostrava občanům stále doporučuje upřednostnit bezkontaktní způsob objednání a platby přes e-shop (eshop.ozoostrava.cz).

Letní provozní doba sběrných dvorů v Ostravě (od 2. května do 31. října 2020)

Sběrné dvory

Provozní doba 

Poruba, Zábřeh, Přívoz, Kunčice

PO–NE 8–20    

Martinov, Mariánské Hory, Radvanice,

Slezská Ostrava, Stará Bělá

PO–PÁ 9–19   

SO  8–14

Krásné Pole

ST, PÁ 14–19

SO 8–14

Polanka n. O.

ST, PÁ 14–18

SO 8–12

 

O státních svátcích jsou všechny sběrné dvory uzavřeny!

KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY
27 4 2020

KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY

Vážení návštěvníci Knihovny města Ostravy,

nadále automaticky prodlužujeme Vaše výpůjčky a sankční poplatky byly zmraženy k datu 16.3.2020. Momentálně probíhá malování knihoven, revize fondů a dezinfekce půjčoven knih. Provoz zahájíme v květnu 2020. Přesná data budou brzy vystavena na www.kmo.cz. Děkujeme za Vaše pochopení a podporu.