Aktuálně z Vítkovic

Přerušení dodávky elektrické energie
24 5 2024

Přerušení dodávky elektrické energie

Vážení spoluobčané, chtěli bychom vás informovat o přerušení dodávky elektrické energie dne 14.06.2024 od 7:30 – 15:00 hod. na lokalitě Místecká: č. o. 99.

noc kostelů
24 5 2024

noc kostelů

Tohle si nesmíte nechat ujít! V pátek 7. června bude během 16. ročníku Noci kostelů historicky poprvé zpřístupněn i kostel sv. Pavla na Mírovém náměstí. Premiérově bude možné navštívit první patra kostelní věže, v níž jsou stále stopy po vodojemech (věž totiž původně jako vodojem sloužila). Od 17 do 22 hodin budou v kostele opakovaně promítány historické snímky této sakrální stavby i fotografie porovnávající její minulost se současností. Individuální prohlídky kostela za doprovodu chrámových melodií budou umožněny od 20 do 22 hodin. Prohlídky s průvodcem, jímž bude Petr Lexa Přendík, autor projektu Ostravské pěšiny, se uskuteční v 17.15, v 18.15 a v 19.15 hodin, sraz bude vždy před hlavním vstupem do kostela.

Informace o přerušení dodávky elektřiny
20 5 2024

Informace o přerušení dodávky elektřiny

Vážení spoluobčané, chtěli bychom vás informovat o přerušení dodávky elektrické energie dne 04.06.2024 od 7:30 – 15:00 hod. a to na těchto lokalitách: Erbenova: č. o. 93, 95 a Tavičská: č. o. 10.

Vypnutí světelné signalizace
15 5 2024

Vypnutí světelné signalizace

Vážení spoluobčané, v termínu od 20.6.2024 od 00:01 hod. do 28.6.2024 do 18:00 hod. bude vypnuto světelné signalizační zařízení č. 3036, křižovatka ulic Ruská x Závodní x Palkovského z důvodu provádění naléhavých udržovacích prací na dráze. Z tohoto důvodu také dojte k výluce tramvajové dopravy.
Bližší organizační a technické informace je možno získat u společnosti Ostravské komunikace, a.s. se sídlem Novoveská 1266/25, 709 00 Ostrava – Mariánské Hory, Ing. Roman Maceček, tel. 597 402 250.
Vítkovický jarmark
7 5 2024

Vítkovický jarmark

Již v sobotu 1.6.2024 nás čeká 2. ročník akce městského obvodu Vítkovice s názvem Vítkovický jarmark. Letos delší a nabitější zajímavým programem pro děti i dospělé. Probíhat bude v Sadě Jožky Jabůrkové.

Rekonstrukce MŠ Prokopa Velikého
6 5 2024

Rekonstrukce MŠ Prokopa Velikého

Vloni na podzim jsme začali realizovat I. etapu rekonstrukce Mateřské školy na ulici Prokopa Velikého v Ostravě-Vítkovicích za více než 10 mil. Kč. Prováděcí stavební společnost nám dílo v dubnu 2024 odevzdala v bezvadném stavu a personál školky v čele s jeho ředitelkou nešetřil slovy chvály. Ještě nás však čeká 2. etapa, jež zahrnuje výměnu střešní krytiny spolu s klempířskými prvky a rekonstrukci venkovní kanalizace. Tuto etapu spustíme v těchto dnech za vysoutěženou cenu 4,4 mil. Kč. Všichni se na nové vnitřní prostory školky moc těší.

komentovaná vycházka (zdarma) - Ve jménu víry: kostel, synagoga, Husův sbor, kaple a zvonice
6 5 2024

komentovaná vycházka (zdarma) - Ve jménu víry: kostel, synagoga, Husův sbor, kaple a zvonice

Další komentovaná vycházka s průvodcem Petrem Lexou Přendíkem představí náboženský život ve Vítkovicích. Komentovaná procházka začíná u kostela sv. Pavla. Zde se zájemci dozví základní informace o jeho historii i současnosti. Poté budou následovat zastavení u někdejší lurdské jeskyně, zaniklé židovské synagogy a představena bude také kuboexpresionistická stavba někdejšího Husova sboru. Součástí akce bude ukázka historických fotografií. Vycházka je přístupná zdarma a je financovaná městským obvodem Vítkovice. Sraz účastníků bude v sobotu 1. června v 10 hodin před kostelem sv. Pavla na Mírovém náměstí.

Dny fajne rodiny
6 5 2024

Dny fajne rodiny

Dny Fajne rodiny, organizované statutárním městem Ostrava, se letos konají už popáté. V pěti týdnech, od 15. května do 16. června 2024, nabídnou pestrou paletu nejrůznějších prorodinných aktivit, které pobaví a zaujmou všechny generace. Tato událost, do jejíž přípravy se zapojila asi padesátka organizací a spolků, začíná symbolicky na Světový den rodiny. Jejím cílem je poskytnout rodinám možnost smysluplného a zábavného trávení společného času. Dny Fajne rodiny tímto způsobem poukazují na důležitost rodiny v našich životech, přičemž tématu vrací pozornost široké veřejnosti.

Uzavření kanceláře správy hřbitova
30 4 2024

Uzavření kanceláře správy hřbitova

Vážení spoluobčané, upozorňujeme, že ve čtvrtky 9.5., 16.5. a 23.5.2024 bude kancelář správy hřbitova uzavřena z důvodů konání vsypů. Děkujeme za pochopení.

Oznámení - obnovení užitkové vody
24 4 2024

Oznámení - obnovení užitkové vody

Vážení spoluobčané,
chtěli bychom vás informovat že dodavatel užitkové vody pro veřejné pohřebiště Ostrava Vítkovice již její dodávku obnovil.
Přerušení dodávky pitné vody
24 4 2024

Přerušení dodávky pitné vody

Vážení spoluobčané,
upozorňujeme, že dnes 24.04.2024 od 14:00 do 20:00 hod. dojde z provozních důvodů k přerušení dodávky pitné vody a to na ul. Štramberské a ul. Rostislavove od ul. Vrázové po ul. Štramberskou.
Náhradní zásobování pitné vody je zajištěno autocisternami. Další informace o přerušení dodávky pitné vody vám sdělí na tel. 596 241 228.

Důležité upozornění
15 4 2024

Důležité upozornění

Vážení spoluobčané, upozorňujeme, že v úterý 23.4.2024 bude mít hřbitovní správa zavřeno z důvodů školení zaměstnanců.
Děkujeme za pochopení.

Dětská hřiště a sportoviště
15 4 2024

Dětská hřiště a sportoviště

Tak jako každý rok, připravujeme v těchto měsících dětská hřiště, sportoviště a pískoviště na nadcházející sezonu. Snažíme se připravit pro naše děti a jejich doprovod pěkné prostředí na strávení volných chvil na hřištích na čerstvém vzduchu a jen doufáme, že se v letošním roce nebudeme setkávat s takovým vandalismem, jako tomu bylo v loňském roce. V průběhu měsíce dubna bude probíhat také výměna písku v pískovištích na dětských hřištích, kdy bude navezeno 14 tun nového certifikovaného hygienického písku. I letos jsme připravili pro naše nejmenší malé překvapení. Každé pískoviště bude vybaveno sadou hraček.

Tým HC Vítkovice Ridera vyhrál extraligové kolo turnaje Puky pomáhají. Blahopřejeme!
9 4 2024

Tým HC Vítkovice Ridera vyhrál extraligové kolo turnaje Puky pomáhají. Blahopřejeme!

Tým mladých hokejistů HC Vítkovice Ridera za sebou nechal hráče Komety Brno, Sparty Praha a dalších klubů a o víkendu 6. a 7. dubna zvítězil v soutěžním turnaji Puky pomáhají, který byl vyvrcholením stejnojmenné kampaně společnosti Kaufland. Ta v loňském roce rozdělila podporu v hodnotě 10 milionů korun mezi celkem 88 týmů mladých hokejistů z celé republiky.

Komentovaná vycházka (ZDARMA) - Vítkovická zeleň napříč časy
8 4 2024

Komentovaná vycházka (ZDARMA) - Vítkovická zeleň napříč časy

Další z pravidelných komentovaných vycházek naším obvodem se uskuteční v sobotu 4. května. Tentokrát poučí návštěvníky o historii ozeleňovaní Vítkovic. Během trasy se seznámíte se všemi památnými stromy, jež rostou na katastru městského obvodu. S průvodcem Petrem Lexou Přendíkem si přiblížíte minulost někdejších vítkovických hřbitovů, jež byly postupně adaptovány na veřejné parky. Neminete Lesík, někdejší Masarykův sad a současný sad Jožky Jabůrkové. Krom informací o zeleni se zaměříte také nejen na proměny názvu jednotlivých parků, ale i na dávno zaniklou zeleň. Chybět nebudou ani informace o uměleckých dílech a ukázky dobových snímků. Trasa vycházky měří 2 km, délka je pak přibližně 90 minut. Vstup je zdarma, akce je financovaná z finančních prostředků městského obvodu Vítkovice. Sraz účastníků je na tramvajové zastávce Stará ocelárna v 10:00 hodin.

 

Důležité upozornění
4 4 2024

Důležité upozornění

Vážení spoluobčané, upozorňujeme, že na hřbitově v Ostravě Vítkovicích neteče voda z důvodu poruchy na straně dodavatele. Dodavatel pracuje na nápravě, není ovšem schopen říct přesný termín opravy.
Děkujeme za pochopení.

Rej čarodějnic
2 4 2024

Rej čarodějnic

Čarodějnice a čarodějové z celého okolí spojte se a přijďte se s námi 29.04.2024 pořádně proletět. Sraz bude v 16:00 na Mírovém náměstí a společně se vydáme do Dolních Vítkovic, kde bude připraven bohatý program. Dobrou náladu a masky s sebou! 

Hlasujte v naší anketě
28 3 2024

Hlasujte v naší anketě

Vážení občané,
připravili jsme pro Vás anketu v rámci které bychom rádi znali Váš názor, kterých osobností z Vítkovic si nejvíce vážíte. Hlasování probíhá do 31.5.2024 a o výherci nebo s výhercem bude udělán článek do zpravodaje. Odkaz na anketu naleznete níže.
Děkujeme. Vítkovická radnice.
tančírna u altánu - stylové zahájení 4. ročníku "swingového léta"
25 3 2024

tančírna u altánu - stylové zahájení 4. ročníku "swingového léta"

Swingová kapela, tančírna, historická auta, výstava "Krasavice Ostrava", komentované vycházky, setkání s prvním starostou Velké Ostravy Janem Prokešem, hra "Po stopách Velké Ostravy", historický fotokoutek, taneční workshopy, dílnička pro děti, stylový cyklobar Elegant s historickými koly, lehátky, výzdobou a prvorepublikovým občerstvením. Dobové oblečení vítáno!

Více informací na www.velkaostrava.cz / www.elegantspolek.cz 
Spuštění užitkové vody
21 3 2024

Spuštění užitkové vody

Vážení spoluobčané, od 1.4.2024 bude na veřejném pohřebišti Vítkovice opět spuštěna užitková voda.