Aktuálně z Vítkovic

Školní video
6 5 2021

Školní video

Dovolte, abychom Vám představili školní video, které vedení naší školy připravilo nejen pro budoucí prvňáčky, ale i pro jejich rodiče. Video tak trochu nahrazuje Předškoláčka, což je přípravný kurz pro budoucí žáky první třídy, který škola organizuje každý rok.
Předškoláček je součástí projektu Společně to zvládneme, na který z rozpočtu Statutárního města Ostravy, získala naše škola finanční příspěvek. Věříme, že se Vám video, tak jako nám, bude líbit.
Kašna na Mírovém náměstí
5 5 2021

Kašna na Mírovém náměstí

Vítáme první teplé jarní dny a zapínáme naši krásnou kašnu na Mírovém náměstí. V pozadí s ještě krásnější radnicí je to pastva pro oči. :)

Agility park v Sadě Jožky Jabůrkové
30 4 2021

Agility park v Sadě Jožky Jabůrkové

První krok je za námi. 😊 Výstavba oplocení byla k dnešnímu dni dokončena. Nyní už máte představu, jaký prostor bude pro Vaše pejsky vymezen. Vše proběhlo podle plánu, a proto můžeme plynule pokračovat dál. První květnový týden budete moct pozorovat jak se “Agility park” naplňuje psími překážkami a pokud bude počasí přát, tak zahájíme nátěr plotu.

Zase budeme bliž k cíli, a zároveň k termínu, kdy ,,Agility park“ otevřeme. I přesto, že oplocení i překážky budou příští týden postaveny, vydržte a do prostoru ještě nevstupujte. Otevření proběhne v momentě, kdy budou dokončeny veškeré práce.

A ještě bonusová informace na závěr: Abychom zamezili vandalismu, požádal pan starosta ředitele Městské policie Ostrava Ing. Plačka o instalaci otočné kamery tak, aby mohl být celý prostor pod neustálým dohledem.

Znečišťování ovzduší
29 4 2021

Znečišťování ovzduší

Vážení spoluobčané, v návaznosti na několik podnětů bychom Vás chtěli informovat, že se pan starosta Richard Čermák setkal se zástupci společnosti SKATLOP a.s. aby získal vysvětlení ke znečišťování ovzduší v našem obvodě viz přiložená fotografie.

Vyjádření společnosti sdílíme zde: Společnost SKATLOP a.s., v rámci přerušené výroby na zařízeních nabyté společností VÍTKOVICE HEAVY MACHINERY, dále jen VHM, začala provádět, na pěti pracovištích, likvidaci nepotřebných licích zařízení (kokily, podložky pod kokily, poklopové vozy, poklopy, koliby, licí pánve apod.) v areálu VHM rozpalováním acetylénovými hořáky na vsázky schopný kovový odpad. Při dělení šrotu vznikají emise plynů (oxidy dusíku a železa). Část této činnosti se musí provádět ve venkovních prostorech z důvodu nadměrných velikostí jednotlivých zařízení. Předpokládaný termín ukončení je 31.07.2021. Dělení není možné provádět jiným způsobem než rozpalováním acetylénovými hořáky. Tímto žádáme občany, kteří jsou obtěžováni emisemi vznikajících touto činností o schovívavost a pochopení.

Facebook MOb Vítkovice
23 4 2021

Facebook MOb Vítkovice

Věděli jste, že MOb Vítkovice má svou stránku i na Facebooku? Přidejte se a už Vám nikdy neuniknou zajímavé informace z našeho milovaného obvodu. https://www.facebook.com/mob.vitkovice/ a pro milovníky sociálních sítí máme i Instagram @ostrava_vitkovice :)

Sbírka potravin 2021
21 4 2021

Sbírka potravin 2021

Zapojte se s Charitou Ostrava do Sbírky potravin, která se bude konat již tuto sobotu 24.04.2021. Podrobnější informace naleznete na události nebo na webových stránkách https://ostrava.caritas.cz/akce/sbirka-potravin-24-4-2021/

Rekonstrukce bytového domu Štramberská 10
19 4 2021

Rekonstrukce bytového domu Štramberská 10

V letošním roce vedení MOb Vítkovice zajistilo finanční krytí pro celkovou rekonstrukci bytového domu na ulici Štramberská 10 v Ostravě-Vítkovicích. Na základě této zákonné podmínky proběhla veřejná soutěž v gesci zákona o veřejných zakázkách a v tomto týdnu byly uzavřeny smlouvy o dílo a příkazní smlouva, jenž sjednávají jak realizaci stavební zakázky, tak i technický dozor stavby a koordinátora BOZP. Začátkem května bude staveniště předáno a dílo započne. Sjednaná doba k provedení díla je plánována na rok. Dům byl do užívání po své výstavbě předán v roce 1922 s 8 bytovými jednotkami a po celkové rekonstrukci bude v roce 2022 odevzdáno do užívání celkem 11 bytových jednotek různých dispozic. Je tedy zřejmé, že po 100 letech existence bude objekt opět nabízet důstojné a zajímavé bydlení.
Celá rekonstrukce navazuje na obsáhlé regenerace bytových domů na ul. Štramberská 6, později také Štramberská 2B a 4, na úpravy fasád a výměny okenních výplní ostatních domů i celkovou revitalizaci veřejných ploch v okolí bloku domů, jenž byla realizována v letech 2009-2013 v rámci projektu „Budoucnost Vítkovic“ prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města.
Štramberská se znovu !!! stává dobrou adresou a to nás velice těší.

Tematické výzvy OZO Ostrava
16 4 2021

Tematické výzvy OZO Ostrava

Hurá!!! Náš projekt (viz obrázek) je jedním ze sedmi podpořených projektů letošních Tematických výzev OZO Ostrava. Počítá se založením travnaté plochy, umístěním fotbalových branek i menšího workoutového prvku a mobiliáře v podobě laviček a odpadkového koše na aktuálně nevyužívaném vítkovickém pozemku v ul. Zengrova. Dále získáme kromě zmíněného hřiště také podporu na úpravu zahrady v domě s pečovatelskou službou v Lidické ulici. Zahrada bude vybavena mobiliářem umožňujícím posezení a setkávání obyvatel domova v příjemném venkovním prostředí, pěstování rostlin ve vyvýšených záhonech a další společné aktivity. Do realizace všech projektů, které OZO letos podpoří poputuje celkem 500.476 Kč. Děkujeme! 

Vítkovický zpravodaj
15 4 2021

Vítkovický zpravodaj

Vážení spoluobčané, dostala se k nám informace, že se několika z vás ‘‘poštěstilo‘‘ dostat do schránky nesprávně vytištěné dubnové číslo Vítkovického zpravodaje.
Chybička se vloudila, a proto se Vám jménem tiskárny omlouváme.
Pokud si přejete dostat do schránky správný výtisk, tak nám prosím pošlete Vaši korespondenční adresu na mail zpravodaj@vitkovice.ostrava.cz a my Vám zpravodaj obratem zašleme. Děkujeme za pochopení.

Úhrada nájemného za pronajatý pozemek
14 4 2021

Úhrada nájemného za pronajatý pozemek

Úhrady nájemného za pronajatý pozemek jsou na základě řádně uzavřených smluv splatné k 30. červnu daného roku. Včasným uhrazením nájemného za pronajatý pozemek lze předejít případným smluvním pokutám z prodlení za pozdní úhradu. Úhradu mohou občané provést bankovním převodem na účet číslo 19–1649309349/0800, konstantní symbol 558, s uvedením variabilního symbolu, který zjistí na svých uzavřených smlouvách nebo přímo u správce na telefonním čísle 599 453 139. Poplatek je možné zaplatit také v pokladně městského obvodu Ostrava‑Vítkovice, Mírové náměstí 1, kancelář č. 112. U veškerých plateb je nutné uvést variabilní symbol. Na úhradu bez variabilních symbolů nebude brán zřetel.

Soutěž O NEJKRÁSNĚJŠÍ KVĚTINOVOU VÝZDOBU 2021
12 4 2021

Soutěž O NEJKRÁSNĚJŠÍ KVĚTINOVOU VÝZDOBU 2021

Máte rádi zahradničení? Pokud ano, tak právě pro Vás vyhlašuje vedení MOb soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu. Veškeré informace naleznete v přiloženém letáku. Přihlášku pro zapojení se do soutěže naleznete ZDE!

BEZPEČNĚ, ONLINE, RAZ DVA. SČÍTÁNÍ 2021
8 4 2021

BEZPEČNĚ, ONLINE, RAZ DVA. SČÍTÁNÍ 2021

Vážení spoluobčané,
informujeme Vás, že se prodloužila lhůta pro online Sčítání lidu 2021 a to do 11.05.2021. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku nebo na webu www.scitani.cz.

BEZPEČNĚ, ONLINE, RAZ DVA. SČÍTÁNÍ 2021 - doplňující informace
Vítkovický zpravodaj má nový kabát
31 3 2021

Vítkovický zpravodaj má nový kabát

Právě vyšlo zbrusu nové vydání Vítkovického zpravodaje. Nejen, že jsme oživili titulní stranu, ale také jsme vylepšili obsah. Můžete se těšit na nové rubriky, zajímavé soutěže a křížovku. Jako bonus Vám bude zpravodaj nově distribuován přímo do Vašich stránek. Celé číslo si můžete přečíst zde: https://vitkovice.ostrava.cz/cs/o-vitkovicich/zpravodaj/rocnik-2021-1/rocnik-2021/Vtkovickzpravodajduben2021.pdf

Sčítání lidu 2021
24 3 2021

Sčítání lidu 2021

Vážení spoluobčané,
již od roku 1869 probíhá na našem území každých deset let sčítání lidu. V roce 2021 nastane další opakování této významné události.
Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27. 3. 2021. V první fázi má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře na webu nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

OZNÁMENÍ Českého statistického úřadu ze dne 9. 2. 2021 O KONÁNÍ SČÍTÁNÍ LIDU, DOMŮ A BYTŮ V ROCE 2021 V ČESKÉ REPUBLICE

Jména a příjmení a čísla průkazů příslušných sčítacích komisařů pro jednotlivé sčítací obvody budou dostupné od 06.03.2021 v aplikaci České pošty na adrese https://scitani.ceskaposta.cz/132/3807/554821/414131, kde si bude nutné podklady ke zveřejnění stáhnout či vytisknout. Údaje o sčítacích komisařích budou v průběhu sčítání na stejné adrese průběžně aktualizovány.

Odpovědi na veškeré další dotazy naleznete zde: https://www.scitani.cz/ nebo na infolince 253 253 683.

Den otevřených dveří (tak trochu jinak)
15 3 2021

Den otevřených dveří (tak trochu jinak)

Základní škola si pro Vás připravila prezentaci v rámci dne otevřených dveří. 

PREZENTACE ZDE

NAŠE MILOVANÉ VÍTKOVICE
10 3 2021

NAŠE MILOVANÉ VÍTKOVICE

Moravskoslezský deník vydal rozsáhlý článek o našich milovaných Vítkovicích. Pojďme jej společně sdílet, aby se celá Ostrava dozvěděla, že naše Vítkovice jsou krásnou lokalitou pro život. 
Celý článek zde: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/denik-na-navsteve-ostrava-vitkovice-jak-se-zije-202103.html?fbclid=IwAR3M5KvSO1Wz4N8EReq6R-4Q-Cps8uFsOXIVB98cb1pk7frKEehh9l9CJcw 

Respirátory
9 3 2021

Respirátory

Vážení spoluobčané, informujeme Vás, že na odboru sociálních věcí našeho úřadu, který sídlí v ul. Zengrova 14, jsou k dispozici respirátory určené pro bezplatnou pomoc osobám v hmotné nouzi. Tyto respirátory jsou určeny osobám, kterou jsou v nouzi, ale které dosud nepobírají dávky hmotné nouze. Výdej respirátorů bude probíhat vždy v úřední hodiny, a to v pondělí a ve středu od 8.00 h do 12.00 h a od 13.00 h do 17.00 h. Telefonické kontakty na sociální pracovníky - 599 453 226, 599 453 222, 599 453 220, 599 453 263. Sociální pracovníci Vám budou nápomocni i při podání žádosti o dávku MOP-covid na úhradu nákladů na zakoupení ochranných pomůcek dýchacích cest.

OSTRAVA ZNOVU PŘISPĚJE NA OBNOVU KULTURNÍCH PAMÁTEK A VÝZNAMNÝCH MĚSTSKÝCH STAVEB, ŽÁDOSTI BUDE PŘIJÍMAT OD DUBNA
8 3 2021

OSTRAVA ZNOVU PŘISPĚJE NA OBNOVU KULTURNÍCH PAMÁTEK A VÝZNAMNÝCH MĚSTSKÝCH STAVEB, ŽÁDOSTI BUDE PŘIJÍMAT OD DUBNA

Město také letos pomůže majitelům památkově chráněných objektů nebo významných městských staveb s financováním zvýšených nákladů na jejich údržbu, opravy či restaurování. O podporu mohou žádat vlastníci městských domů s byty a občanskou vybaveností, staveb určených k sportovnímu a kulturnímu využití a objektů industriálního dědictví. 

Podmínky programu včetně žádosti jsou zveřejněny na webu města zde: https://bit.ly/3qfCCPk.

Chci být jako táta
3 3 2021

Chci být jako táta

Chci být jako táta je název projektu, v rámci kterého může naše ZŠ Šalounova realizovat různé aktivity pro své žáky.
Jedná se například o pořízení polytechnických stavebnic, edukativních her, pořádání odborných exkurzí. Finanční prostředky ve výši 100.000,- Kč byly škole poskytnuty z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy na rok 2021.

darujeme knihu!
2 3 2021

darujeme knihu!

Knihovna města Ostravy slaví v letošním roce 100 let své existence.
V rámci oslav chce knihovna čtenářům něco darovat. V březnu to bude kniha, protože knihy se do knihoven neustále nakupují a jelikož prostory knihoven nejsou nafukovací, řada z nich musí knihovnu opustit. 
Knihy budou k dispozici nejen v knihovně, ale pár kousků si můžete odnést i z naší radnice. Spojte příjemné s užitečným a při vyřizování neodkladných záležitostí si vyberte knihu, která vás zaujme.