Aktuálně z Vítkovic

Sad Jožky Jabůrkové
12 5 2022

Sad Jožky Jabůrkové

Ten, kdo navštívil v posledních dnech Sad J. Jabůrkové si nemohl nepovšimnout nových informačních panelů a knihobudky. Informační panely byly nainstalovány u významných prvků v této oblasti, a to u platanové aleje, kašny, altánu, u uměleckých děl zde umístěných a u vybraných her na chodníku. V nejbližším období vznikne v Sadě J. Jabůrkové také letní louka na ploše 300 m2, kde najde útočiště spoustu živočichů, obzvláště hmyzu a potěší oko každého procházejícího. Městský obvod Vítkovice také připravuje veřejnou zakázku na vybudování nového dětského hřiště v Sadu J. Jabůrkové, která bude realizovaná v příštím roce a chystá se do projektu zapojit vás občany k výběru návrhu.

Seminář ke kotlíkovým dotacím
12 5 2022

Seminář ke kotlíkovým dotacím

Magistrát města Ostravy zve občany na informační seminář ke ''kotlíkovým dotacím'', který se uskuteční dne 30.05.2022 v 15:00 hodin v zasedacím sále MMO (místnost č. 306), Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava.

Z nádraží na střechu
9 5 2022

Z nádraží na střechu

V termínu 12. - 15.05.2022 proběhne již 4. ročník festivalu Pestré vrstvy jehož součástí je také prohlídka Nádraží Vítkovice s Petr Lexa. Během prohlídky neprojdete jen unikátní exteriéry a interiéry nádraží se skleněnou výzdobou, ale budete mít možnost vystoupat také na terasu přilehlého panelového domu původně určeného pro zaměstnance státních drah. Terasa nabízí úchvatné výhledy do celého kraje. Více informací zde: https://www.pestrevrstvy.cz/program/z-nadrazi-na-strechu/ 

Měsíci otevřených dveří rekonstruované budovy historických jatek
9 5 2022

Měsíci otevřených dveří rekonstruované budovy historických jatek

Měsíc otevřených dveří započne 16. května v 17 hodin slavnostním předáním stavby a vernisáží připravených výstav. Od 16. května do 10. června si budou moci lidé prohlédnou i dvě připravené výstavy. Všechny konané akce jsou zdarma, program připravilo město Ostrava ve spolupráci s galerií PLATO a Městským ateliérem prostorového plánování a architektury.

Rezervace na připravené akce jsou možné viz https://plato-ostrava.cz/cs/Program/2022/05/Tyden-Otevrenych-Dveri-V-Jatkach

Rej čarodějnic 2022 - ohlédnutí
6 5 2022

Rej čarodějnic 2022 - ohlédnutí

Včerejší akce Rej čarodějnic se velmi vydařila. Zahájení se ujal pan starosta Richard Čermák a radní za kulturu pan Petr Bašek, který mimo jiné představil další akce, na které se můžete v nejbližší době těšit. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou atmosféru a doufáme, že jste se všichni skvěle bavily tak jako my.
Za krásně fotky děkujeme Janu Vlčkovi. (Více fotografií naleznete na našem facebooku.)
Výměna písku v pískovištích
3 5 2022

Výměna písku v pískovištích

Úřad městského obvodu Vítkovice nechává každým rokem vyměnit písek v dětských pískovištích. Letos bylo 16 tun nového certifikovaného písku rozděleno mezi 5 pískovišť (hřiště na ul. Jeremenkova, na ul. Kutuzovova, U Cementárny, U Nádraží a v Sadu Jožky Jabůrkové). 
Volejbalový turnaj 2022 - ohlédnutí
2 5 2022

Volejbalový turnaj 2022 - ohlédnutí

Ohlédnutí za Volejbalovým turnajem 2022 pořádaným komisí pro sport a volný čas. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou sportovní atmosféru.

Rej čarodějnic
28 4 2022

Rej čarodějnic

Čarodějnice a čarodějové z celého okolí spojte se a přijďte se s námi 05.05.2022 pořádně proletět.
Sraz bude v 16:00 na Mírovém náměstí a společně se vydáme do Dolních Vítkovic, kde bude připraven bohatý program. Dobrou náladu a masky s sebou!

Květnová komentovaná prohlídka
26 4 2022

Květnová komentovaná prohlídka

Zveme Vás na komentovanou vycházku Vítkovicemi. 
Kdy?: 7. května 2022, sraz ve 14 hodin
Kde?: u kostela na Mírovém náměstí
Kdo?: Petr Lexa
Vstup zdarma! Další komentovaná vycházka představí stavební dominanty Vítkovic, které nevznikly jako součást cihlového projektu tzv. Nových Vítkovic. Průvodce Petr Lexa Přendík vás provede vítkovickou stavební historií napříč 19. a 20. stoletím. Během vycházky se dozvíte informace o tramvajových drahách, vítkovických kavárnách, firmách, kinech, synagoze, hřbitovech a parcích a vycházka bude končit u Českého domu.
Úřední překlady dokumentů
14 4 2022

Úřední překlady dokumentů

Vážení spoluobčané, informujeme vás o službě nabízené statutárním městem Ostrava ukrajinským běžencům. Více informací v přiložených letácích.

Zápis do mateřské školy
12 4 2022

Zápis do mateřské školy

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že dne 04.05.2022 proběhne zápis do Mateřské školy Ostrava-Vítkovice. Zápis se bude konat na jednotlivých budovách mateřské školy – Prokopa Velikého 37, Erbenova 23, Obránců míru 71 a Kořenského 9. Veškeré informace naleznete ZDE!

Volejbalový turnaj 2022
10 4 2022

Volejbalový turnaj 2022

Komise pro sport a volný čas při RMOb Vítkovice vás srdečně zve na Volejbalový turnaj. Těšíme se na hojnou účast. Sportu zdar a volejbalu zvláště! :)

Pomoc ukrajincům
9 4 2022

Pomoc ukrajincům

Vážení spoluobčané, sdílíme s vámi informaci, město v návaznosti na uprchlickou krizi zřídilo webové rozhraní na kterém jsou průběžně zveřejňovány informace a nejčastější dotazy týkající se možnosti pomoci Ukrajincům. https://socialniveci.ostrava.cz/ukrajina-informace-ostrava/

Ocenění vítkovického zpravodaje
8 4 2022

Ocenění vítkovického zpravodaje

Náš zpravodaj zvítězil v okresním kole soutěže Radniční listy roku 2021. První místo mu bylo uděleno v kategorii municipalit od 2 do 10 tisíc obyvatel. ''Zpravodaj získal nádherných 45 z 50 možných bodů. Jako mimořádně kvalitní byly hodnoceny texty, a to jak po stránce obsahové, tak i stylistické a gramatické. Dále porota soutěže považuje obsah měsíčníku za velmi originální, zábavný, nestranný a edukativní.'' shrnuje předseda komise školství a kultury, radní Petr Bašek.

VELKÁ VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ
5 4 2022

VELKÁ VELIKONOČNÍ SOUTĚŽ

Zajíček Vítkovičáček poztrácel vajíčka! Pomůžete mu je najít? Pokud se vám to podaří odměna vás nemine. Hledejte vajíčka podle přiložené mapy a dobře se bavte. Celá PRAVIDLA A MAPA KE STAŽENÍ ZDE! 

Ukliďme Česko
30 3 2022

Ukliďme Česko

Vážení spoluobčané v rámci akce ''Ukliďme Česko'' vás zveme k účasti na úklidu, který proběhne dne 01. a 02.04.2022. Více v informací v přiložených pozvánkách. Pozvánka na 01.04.2022 ZDE a na 02.04.2022 ZDE.

Den učitelů 2022
28 3 2022

Den učitelů 2022

Dnes je to přesně 430 let od narození Jana Amose Komenského. V tento den se v České republice slaví také Den učitelů.
Při této příležitosti jsme měli tu čest přivítat na naší radnici několik učitelů z našeho obvodu, kteří byli oceněni za významný přínos v oblasti školství. Společně s pedagogy přišli také ředitelé jejich škol, kteří je sami nominovali a pronesli o nich pár vlídných slov. Ocenění předávali pan starosta Richard Čermák a radní pan Petr Bašek. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávený čas.

Dubnová komentovaná vycházka vítkovicemi
27 3 2022

Dubnová komentovaná vycházka vítkovicemi

Zveme Vás na komentovanou vycházku Vítkovicemi.
Kdy?: 2. dubna 2022, sraz ve 14 hodin
Kde?: před budovou radnice na Mírovém náměstí
Kdo?: Petr Lexa Přendík
Vstup zdarma!
Při dubnové komentované vycházce se zájemci dozví informace o projektu Nové Vítkovice v letech 1894–1914. Během vycházky poznáte jednotlivé projekty výstavby Vítkovic - radnici, tržnici, kolonie Kairo, Josefínskou, Sirotčí, Mistrovskou, dozvíte se také zajímavosti o výstavbě školních objektů či o dvou nejstarších vítkovických hřbitovech. Řeč bude také o povýšení Vítkovic na město (1908) a o situaci ve Vítkovicích před 1. světovou válkou.
Turnaj v judo
25 3 2022

Turnaj v judo

V sobotu a neděli 19.-20.3.2022 proběhl v Ostravě tradiční turnaj série Českého poháru s názvem Ostrava Judo Open 2022 a náš pan starosta Richard Čermák se ujal slavnostního zahájení druhého dne. 
Do Ostravy zavítali judisté z celé České republiky, aby mohli změřit své síly a poprat se o krásné medaile. Turnaje se zúčastnilo 114 klubů a celkem na 650 závodníků. Turnaj proběhl na šesti žíněnkách – tatami a měl díky kvalitní organizaci rychlý průběh. Vše umocňovalo krásné prostředí Atletické hal, která se proměnila v judistický stánek. 
Úprava prostoru před radnicí
23 3 2022

Úprava prostoru před radnicí

V letošním roce v jarních měsících se začne upravovat prostor před budovou radnice. Dojde ke zvýšení bezpečnosti občanů a celá plocha bude upravena tak, aby během celého roku působila esteticky. Tento záměr jsme měli již dlouho v plánu, ale až nyní se podařil realizovat. V loňském roce jsme nechali vypracovat projektovou dokumentaci na provedení sadových úprav.