Nejčastěji hledáte
ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
Aktuality
Sad Jožky Jabůrkové
12 5 2022

Sad Jožky Jabůrkové

Ten, kdo navštívil v posledních dnech Sad J. Jabůrkové si nemohl nepovšimnout nových informačních panelů a knihobudky. Informační panely byly nainstalovány u významných prvků v této oblasti, a to u platanové aleje, kašny, altánu, u uměleckých děl zde umístěných a u vybraných her na chodníku. V nejbližším období vznikne v Sadě J. Jabůrkové také letní louka na ploše 300 m2, kde najde útočiště spoustu živočichů, obzvláště hmyzu a potěší oko každého procházejícího. Městský obvod Vítkovice také připravuje veřejnou zakázku na vybudování nového dětského hřiště v Sadu J. Jabůrkové, která bude realizovaná v příštím roce a chystá se do projektu zapojit vás občany k výběru návrhu.

Seminář ke kotlíkovým dotacím
12 5 2022

Seminář ke kotlíkovým dotacím

Magistrát města Ostravy zve občany na informační seminář ke ''kotlíkovým dotacím'', který se uskuteční dne 30.05.2022 v 15:00 hodin v zasedacím sále MMO (místnost č. 306), Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava.

Z nádraží na střechu
9 5 2022

Z nádraží na střechu

V termínu 12. - 15.05.2022 proběhne již 4. ročník festivalu Pestré vrstvy jehož součástí je také prohlídka Nádraží Vítkovice s Petr Lexa. Během prohlídky neprojdete jen unikátní exteriéry a interiéry nádraží se skleněnou výzdobou, ale budete mít možnost vystoupat také na terasu přilehlého panelového domu původně určeného pro zaměstnance státních drah. Terasa nabízí úchvatné výhledy do celého kraje. Více informací zde: https://www.pestrevrstvy.cz/program/z-nadrazi-na-strechu/ 

VÍCE AKTUALIT >>