Nejčastěji hledáte
ČEZ Distribuce – Plánované odstávky
Aktuality
Malá technická univerzita je u konce
23 9 2021

Malá technická univerzita je u konce

Díky projektu z talentmanagamentu financovaného magistrátem města Ostravy jsme mohli uskutečnit tuto velmi zajímavou akci, kterou si prošli žáci 1. – 5. ročníku naší ZŠ.

Nenásilnou formou v duchu Komenského myšlenky „Škola hrou“ rozvíjíme v dětech jejich technické a logické dovednosti. Jednotlivá témata MTU byla Stavitel města, Malý architekt, Malý inženýr. Žáci si názorně vyzkoušeli některé fyzikální vlastnosti (např. pevnost). Pracovali samostatně, ale také ve skupině, kombinovali jsme jednodušší aktivity s náročnějšími.

Každá lekce trvala 60 minut. Třídu navštívil lektor s krabicí plnou stavebních kostek a speciální soupravou prvků a výkresů. Lektor pracoval s žáky s podporou dětských technických výkresů, metodických listů a stavebnice. Dětí si hrají, my ale víme, že pracují a učí se nové věci. Vyvrcholením hodiny bylo volné hraní s výsledným dílem jako odměna za práci. Navíc žáci získali po každé lekci osvědčení (diplom), které je pro děti odměnou, nikoli hodnocením, a zároveň slouží jako informace pro rodiče.

Lektor vyčleněný pro pracoviště Halasova onemocněl, ale žáci a rodiče nezoufejte, již máte domluven náhradní termín těchto bezva hodin.

HLEDÁME VÁNOČNÍ STROM PRO VÍTKOVICE
20 9 2021

HLEDÁME VÁNOČNÍ STROM PRO VÍTKOVICE

Pokud máte ve své zahradě, nebo ve svém okolí jehličnatých strom, který Vám překáží v provozu, zasahuje do stěny domu, nebo ho tam už prostě nechcete, máte jedinečnou příležitost nabídnout ho jako vánoční strom pro městský obvod Vítkovice. Strom, který hledáme by měl mít alespoň 12-15 metrů, ale může být i větší. Měl by být rovně rostlý a pravidelně větvený. Pokácení stromu a jeho převoz bude zajištěno z rozpočtu MOb Vítkovice.
Informace o možnosti darování stromu pro Vítkovice prosím sdílejte také mezi své známé, kteří nejsou přímo z Vítkovic, ale bydlí například na vesnicích, či pod horami, kde je pravděpodobnost na nález vhodného stromu větší. Své nabídky můžete posílat na tento e-mail: skohlerova@vitkovice.ostrava.cz nebo telefonovat na tel. číslo: 599 453 126
(ilustrační foto)
Máme vítěze!
20 9 2021

Máme vítěze!

Nejkrásnější předzahrádku/zahrádku má pan Pavel K. a nejkrásnější truhlík pan Radim B. Všem zúčastněným děkujeme! 

VÍCE AKTUALIT >>