Nejčastěji hledáte
Aktuality
Ochranné pomůcky pro organizace
10 8 2020

Ochranné pomůcky pro organizace

Dne 5.8.2020 rozváželi senátor Leopold Sulovský, starosta našeho obvodu Richard Čermák a další členové Ostravak, hnutí občanů, ochranné pomůcky proti COVID-19, které byly určeny pro ostravské organizace. Konkrétně se jednalo o 5 000 kusů jednorázových obleků PPE a 6 000 kusů masek KN-95, které senátor Leopold Sulovský převzal v pondělí v Praze jako dar od Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře (TECO) v České republice.

V našem městském obvodě byly tímto darem potěšeny například organizace Domov Sluníčko, Domov Magnolie, Centrum pro rodinu a sociální péči z.s. nebo Úřad městského obvodu Vítkovice.

Ohlédnutí za HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ
4 8 2020

Ohlédnutí za HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ

Měsíc červenec utekl jako voda a jeho konec znamenal také tečku za velmi úspěšným projektem HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ. Projekt byl uskutečněn v městském obvodě Vítkovice v rámci projektu SMO „prevence kriminality“ ve spolupráci s partnery a byl zaměřený především na děti a mládež.

Po dobu jednoho měsíce si děti z městského obvodu Vítkovice mohly vyzkoušet například in-line bruslení, lezeckou stěnu, laserovou střelnici, ale také opravdovou vodní bitvu nebo běžecký závod. To vše za podpory profesionálních organizací, které se na jednotlivé kurzy a aktivity zaměřují.

Projekt byl ukončen závěrečným táborákem v pátek 31.7.2020 v ulici Sirotčí, kde si děti z Vítkovic mohly opéct párky a společně si zazpívat. Účast byla hojná a o zábavu nebyla nouze.

Věříme, že společné úsilí a skvělá spolupráce přinese své ovoce a děti z městského obvodu Vítkovice budou chtít využít svůj volný čas při aktivitách, se kterými se v rámci projektu seznámily a vyzkoušely si je na vlastní kůži.

Rádi bychom tímto poděkovali nejen všem účastníkům akcí, ale především všem organizátorům a partnerům, kteří se na projektu podíleli a budeme se těšit na další spolupráci.

Novinky v budově radnice
3 8 2020

Novinky v budově radnice

V rámci soutěže ,,Úřad na cestě k rovnosti“ do které jsme přihlášeni, přicházíme s prvními novinkami.

Jelikož Vám chceme vyřizování na úřadě co nejvíce zpříjemnit, vybudovali jsme v budově Vítkovické radnice dětský koutek, který má zkrátit čekací dobu dětem, které zde s rodiči přijdou. Koutek se nachází v prvním patře a děti si zde mohou pohrát s dostupnými hračkami, nebo využít kreslící tabuli. Další novotou, především pro maminky je přebalovací pult, který je umístěn do předsíně ženských toalet, taktéž v prvním patře.

Koutek bude přístupný vždy v úředních hodinách. Přesto, že se snažíme o co největší bezpečnost, dohlídnout si na své ratolesti musí rodiče sami. Z naší strany je zajištěn pravidelný, důkladný úklid.

Doufáme, že tyto novinky vybudované na radnici přispějí k Vaší spokojenosti.

 

VÍCE AKTUALIT >>