Městský obvod Vítkovice a DOV budou spolupracovat na vzdělávání školáků

8/12 2020

Zapsaný spolek Dolní oblast VÍTKOVICE (DOV) a Městský obvod Ostrava – Vítkovice dnes podepsaly dohodu o spolupráci. Budou spolupracovat především při tvorbě a realizaci speciálních vzdělávacích programů pro základní a mateřské školy, kde je městský obvod zřizovatelem. DOV bude poskytovat odbornou spolupráci a také infrastrukturu, jako je například Svět techniky. „Velmi mě těší, že jsme dohodu uzavřeli. Bude mít určitě velký přínos pro obě strany a současně jsme rádi, že můžeme podporovat zachování a rozvoj národní kulturní památky.,“ uvedl po podpisu smlouvy starosta Ostravy – Vítkovic Richard Čermák.
Podle výkonného ředitele DOV Petra Koudely jde oběma stranám také o to, aby do expozic přicházelo více občanů z vítkovického obvodu než dosud. Smlouva je zatím uzavřena na rok 2021. Mimo vzdělávací programy je dalším bodem smlouvy poskytnutí zvýhodněného vstupného do DOV ve speciálních dnech, například v rámci Dne otevřených dveří v Dolních Vítkovicích nebo během Dnů otevřených dveří obvodu, pro občany městského obvodu Ostrava – Vítkovice
Turistům by měla nová spolupráce přinést možnost spojit si prohlídku DOV s prohlídkou zpřístupněné historické radnice ve Vítkovicích. „Postupně bychom chtěli, aby se historicky cenné části Ostravy – Vítkovic staly součástí prohlídek, které k nám lákají stovky tisíc lidí,“ doplnil Koudela.

Městský obvod Vítkovice a DOV budou spolupracovat na vzdělávání školáků

dov