Aktuálně z Vítkovic

Ochranné pomůcky pro organizace
7 8 2020

Ochranné pomůcky pro organizace

Dne 5.8.2020 rozváželi senátor Leopold Sulovský, starosta našeho obvodu Richard Čermák a další členové Ostravak, hnutí občanů, ochranné pomůcky proti COVID-19, které byly určeny pro ostravské organizace. Konkrétně se jednalo o 5 000 kusů jednorázových obleků PPE a 6 000 kusů masek KN-95, které senátor Leopold Sulovský převzal v pondělí v Praze jako dar od Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře (TECO) v České republice.

V našem městském obvodě byly tímto darem potěšeny například organizace Domov Sluníčko, Domov Magnolie, Centrum pro rodinu a sociální péči z.s. nebo Úřad městského obvodu Vítkovice.

Vedení městského obvodu a zaměstnanci radnice se zúčastnili workshopu MAPPA!!!
5 8 2020

Vedení městského obvodu a zaměstnanci radnice se zúčastnili workshopu MAPPA!!!

Každá skupina dostala za úkol rozdělit území městského obvodu Vítkovice na menší jednotky podle toho, jak vnímají jejich charakter. Tyto návrhy se následně porovnávaly. Zajímavostí bylo, že každý ze čtyř pracovních týmů vnímal rozdělení našeho obvod trochu jinak.
Cílem tohoto workshopu byla analýza současného stavu území, při které se zohlední různé pohledy účastníků. Výsledky poslouží pro zpracování Vize prostorového rozvoje města, dokumentu, který umožní zpracování a interpretaci informací o městě. Pomocí tohoto podkladu bude moci MAPPA následně koordinovat klíčové městské projekty, ale také poskytovat odborné poradenství zástupcům města a městských obvodů.

Ohlédnutí za HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ
4 8 2020

Ohlédnutí za HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ

Měsíc červenec utekl jako voda a jeho konec znamenal také tečku za velmi úspěšným projektem HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ. Projekt byl uskutečněn v městském obvodě Vítkovice v rámci projektu SMO „prevence kriminality“ ve spolupráci s partnery a byl zaměřený především na děti a mládež.

Po dobu jednoho měsíce si děti z městského obvodu Vítkovice mohly vyzkoušet například in-line bruslení, lezeckou stěnu, laserovou střelnici, ale také opravdovou vodní bitvu nebo běžecký závod. To vše za podpory profesionálních organizací, které se na jednotlivé kurzy a aktivity zaměřují.

Projekt byl ukončen závěrečným táborákem v pátek 31.7.2020 v ulici Sirotčí, kde si děti z Vítkovic mohly opéct párky a společně si zazpívat. Účast byla hojná a o zábavu nebyla nouze.

Věříme, že společné úsilí a skvělá spolupráce přinese své ovoce a děti z městského obvodu Vítkovice budou chtít využít svůj volný čas při aktivitách, se kterými se v rámci projektu seznámily a vyzkoušely si je na vlastní kůži.

Rádi bychom tímto poděkovali nejen všem účastníkům akcí, ale především všem organizátorům a partnerům, kteří se na projektu podíleli a budeme se těšit na další spolupráci.

Novinky v budově radnice
3 8 2020

Novinky v budově radnice

V rámci soutěže ,,Úřad na cestě k rovnosti“ do které jsme přihlášeni, přicházíme s prvními novinkami.

Jelikož Vám chceme vyřizování na úřadě co nejvíce zpříjemnit, vybudovali jsme v budově Vítkovické radnice dětský koutek, který má zkrátit čekací dobu dětem, které zde s rodiči přijdou. Koutek se nachází v prvním patře a děti si zde mohou pohrát s dostupnými hračkami, nebo využít kreslící tabuli. Další novotou, především pro maminky je přebalovací pult, který je umístěn do předsíně ženských toalet, taktéž v prvním patře.

Koutek bude přístupný vždy v úředních hodinách. Přesto, že se snažíme o co největší bezpečnost, dohlídnout si na své ratolesti musí rodiče sami. Z naší strany je zajištěn pravidelný, důkladný úklid.

Doufáme, že tyto novinky vybudované na radnici přispějí k Vaší spokojenosti.

 

Možnost čerpání dotace pro majitele památkově chráněných domů a objektů
23 7 2020

Možnost čerpání dotace pro majitele památkově chráněných domů a objektů

Chtěli bychom Vás informovat o možnosti čerpání dotace pro majitele památkově chráněných domů a objektů, které vyhlásilo město Ostrava pod názvem „Program na zachování a obnovu kulturních památek a významných městských staveb z rozpočtu statutárního města Ostravy“. K daném programu se dne 22.07.2020 uskutečnilo jednání s vlastníky domů štítových kolonií, a to za účasti zástupců MMO, ÚMOb a architektů. V případě dotazů k vyhlášeném programu je možno se obracet na paní Ing. Lucii Adámkovou na tel.: 599 443 376, nebo e-mail: ladamkova@ostrava.cz. Všem zúčastněným jsme přislíbili se souhlasem architektů, poskytnout zpracovaný „Pasport fasád řadových domů štítové kolonie“ z roku 2014, který je nyní možno volně stáhnout zde: 

https://uloz.to/file/YAvldoV4hybL/pasport-fasad-radovych-domu-stitove-kolonie-pdf

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE Č. 15/2020
17 7 2020

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE Č. 15/2020

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje vydala mimořádné opatření č. 15/2020, které je účinné dnem zveřejnění. Z důvodu vyhlášení mimořádného opatření není kromě jiného možná návštěva Úřadu městského obvodu Ostrava-Vítkovice bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor bez výdechového ventilu, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Další omezení jsou uvedena v textu mimořádného opatření.

Změna ve vedení radnice
9 7 2020

Změna ve vedení radnice

Vážení občané,
chtěli bychom Vás informovat, že dne 07.07.2020 v návaznosti na uzavřenou novou koaliční dohodu, která byla utvořena na širší platformě a větší programové shodě došlo ke změně ve vedení radnice městského obvodu Vítkovice.

Nová vládnoucí koalice je složena z hnutí Ostravak, KSČM, Více pro Vítkovice, kandidátů bez politické příslušnosti a hnutí Lečo-Lepší a čistá Ostrava. Novým starostou byl zvolen Richard Čermák z hnutí Ostravak v jehož gesci bude školství a sociální věci. Uvolněným místostarostou se stal Vojtech Kiss z KSČM, který bude mít na starost výstavbu, životní prostředí, stavební řád včetně bytů a majetku. Neuvolněnými místostarosty se stali Aleš Dobrozemský z Více pro Vítkovice s gescí finance a rozpočet a Petr Menšík z Hnutí Ostravak, v jehož gesci budou komunální služby, doprava a hřbitovní správa. Pátým členem rady se stal neuvolněný radní Petr Bašek z hnutí LEČO - Lepší a čistá Ostrava, který bude mít na starost kulturu, sport, investice a projekty.

Zásadním a prvním bodem koaliční smlouvy je transparentnost. Předsedou kontrolního výboru zastupitelstva byl všemi hlasy přítomných zastupitelů zvolen opoziční zastupitel Libor Pavel z Hnutí ANO 2011.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/420231100030708-udalosti-v-regionech/video/777931

 

CENTRUM ŽIVOTA V OSTRAVĚ-VÍTKOVICÍCH
3 7 2020

CENTRUM ŽIVOTA V OSTRAVĚ-VÍTKOVICÍCH

V úterý 30. června 2020 se zástupci vedení našeho městského obvodu zúčastnili slavnostního otevření Centra života.

Centrum života, které najdete v obecním prostoru na ul. Jeremenkova 13  je sdílené místo poskytující poradenské a konzultační služby pro dospělé onkologické pacienty a jejich rodinné příslušníky. Nedílnou součástí je také kavárna provozována pro širokou veřejnost.

Jsme potěšení, že toto jedinečné zařízení vzniklo právě u nás ve Vítkovicích. Zastavte se, Centrum života je již otevřeno!!!

Zpravodaj je opět na původních distribučních místech!
2 7 2020

Zpravodaj je opět na původních distribučních místech!

Vše se po odeznění koronaviru vrací do normálu a tedy i distribuce zpravodaje. Ten si můžete opět vyzvedávat na původních distribučních místech:
Krajský úřad Moravskoslezského kraje Statutární město Ostrava – magistrát
Radnice městského obvodu Vítkovice
Odbor sociálních věcí ÚMOb Vítkovice
Vítkovická nemocnice, a.s., ředitelství
Dolní Vítkovice, recepce Svět techniky
Knihovna města Ostravy, pobočka Vítkovice
Divadlo Mír
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
Domov pro seniory
Domov Magnolie
Dům s pečovatelskou službou
Policie ČR
TJ Sokol Vítkovice
Úřad práce
Veterinární poliklinika, s.r.o.
Základní umělecká škola Leoše Janáčka
Česká pošta, pobočka Vítkovice
Dětský ráj – papírnictví
Lékárna Patro, s.r.o.
Cukrárna Ollies
Potraviny Hruška, s.r.o.
MUDr. Michal Kania
Prodejna Penny market
Klub seniorů
Lahůdky Kašparová Šárka
Ředitelství Vítkovice, a.s.
Budka Barčíková
Restaurace Osaka (bývalý Schöntal)
Restaurace U Dvora

Zpravodaje jsou k dispozici i na našich stránkách odkaz zde 

 

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ
19 6 2020

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ

červenec 2020 plný zábavy pro děti našeho městského obvodu

V rámci dotačního titulu Statutárního města Ostravy Vás městský obvod Ostrava-Vítkovice zve, ve spolupráci s partnery: Městskou policií Ostrava, zájmovým spolkem BLOK Centrum, zájmovým spolkem Como- 3gym, 1. Bruslařským klubem Buď Inline Ostrava, z.s. a zájmovým spolkem Akcičky smích, radost, odpočinek, k zapojení do soutěží a her, pořádaných v rámci projektu prevence kriminality, s názvem „Hrajeme si bez rozdílů“. Projekt je zaměřen přednostně pro děti a mládež, žijící v městském obvodu Ostrava-Vítkovice.

 

Kapacita jednotlivých akcí je omezena, proto je nutné se na většinu akcí PŘEDEM elektronicky registrovat, a to dle níže uvedeného:

-          účast na kurzech bruslení (01.07.2020 a 02.07.2020) a otevřeném závodu pro pokročilé (03.07.2020) prostřednictvím kalendáře na webových stránkách: https://www.budinline.cz. Účast je podmíněna nejen předchozí registrací, ale také vlastním vybavením účastníka na inline: inline brusle, inline helma (inline přilba), chrániče – kolen, loktů, dlaní. 

-          účast na všech sobotních akcích (04.07.2020, 11.07.2020, 18.07.2020 a 25.07.2020) prostřednictvím e-mailové adresy helena@rainbowrun.cz, kde uveďte, prosím, jména účastníků, příp. název Vašeho týmu (pro turnaj ve fotbalu);

-          k účasti v programu na lezecké věži (konané ve středu 08.07.2020, 15.07.2020, 22.07.2020 a 29.07.2020) prostřednictvím e-mailové adresy info@blokcentrum.cz, kde uveďte, prosím, jména účastníků;

-          k účasti v programu sebeobrany a prevence násilí (konané ve čtvrtek 09.07.2020, 16.07.2020, 23.07.2020 a 30.07.2020) prostřednictvím e-mailové adresy como-3@seznam.cz, kde uveďte, prosím, jména účastníků.

-          účast na akci Městské policie Ostrava 14.07.2020 bude pouze na základě osobního přihlášení 07.07.2020.   

 

Společně prožijeme červenec 2020 v radosti, smíchu a s novými kamarády!

 

Těšíme se na Vás!!!!!  

 

PRO ZOBRAZENÍ V PLNÉ VELIKOSTI KLIKNĚTE ZDE

 

 

Kašny v městském obvodu Vítkovice
19 6 2020

Kašny v městském obvodu Vítkovice

Městský obvod Vítkovice má ve svém majetku a správě dvě kašny. Jedna se nachází v centrální části Mírového náměstí a její funkčnost a technické zabezpečení zajišťují zaměstnanci odboru KSDaHS. Na této kašně dochází takřka obden k ucpávání trysek. Děti do otvoru trysky strkají různé předměty jako např. šplejle od nanuků, kamínky, větve aj. Následkem toho dochází k přehřívání obslužného zařízení, a zastavení střiku. Aby k přehřívání a poškozování tohoto zařízení nadále nedocházelo, bylo rozhodnuto, že voda bude z kašny stříkat pouze v časových intervalech, několikrát během dne, nikoliv nepřetržitě.

Druhá kašna se nachází v sadě Jožky Jabůrkové. Do této kašny je pro provoz nutné vodu dovážet. Pokud dojde ke ztrátě vody, v průběhu střiku důsledkem odpařování, vynášení vody z kašny aj. je nezbytné vodu opět dovézt a doplnit. Aby u této kašny nedocházelo k ucpávání trysek, vynášení vody a dalšího poškozování, přistoupili jsme k opatření umístit kolem trysky valouny, po kterých bude voda pouze stékat, tudíž ji nebude možno odebírat a vynášet mimo kašnu. Tyto valouny budou do kašny v sadě Jožky Jabůrkové instalovány během několika dnů.

Vsypy na veřejném pohřebišti
22 5 2020

Vsypy na veřejném pohřebišti

Vážení občané, 
jarní termíny pro vsypy na veřejném pohřebišti jsou již naplněny, další plánovaný termín je září 2020.

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ
22 5 2020

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ

Statutární město Ostrava, městský obvod Vítkovice, v rámci projektu SMO "prevence kriminality", a ve spolupráci s partnery, pořádá unikátní projekt zaměřený především pro děti z městského obvodu Vítkovice "HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ". V průběhu července 2020 se uskuteční řada aktivit, kterých se můžete zdarma zúčastnit. Podrobný program jednotlivých akcí již brzy zveřejníme.

PROVOZ ÚŘADU PO UKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU
16 5 2020

PROVOZ ÚŘADU PO UKONČENÍ NOUZOVÉHO STAVU

Vážení občané,

v návaznosti na ukončení nouzového stavu bych Vás chtěl informovat, že od 18. května 2020 bude obnoven provoz Úřadu městského obvodu Vítkovice ve zcela běžném režimu tak, jako tomu bylo před začátkem nouzového stavu a to pouze za dodržování nastavených bezpečnostních opatření, kterými se snažíme minimalizovat hrozící návrat pandemie, slouží k ochraně obyvatelstva a prevenci vzniku rozšíření onemocnění COVID-19, proto Vás žádám, abyste tyto opatření stále uvědoměle dodržovali.

 

Prosím dodržujte rozestupy alespoň 2 m, používejte ochranné pomůcky dýchacích cest, snažte se neshlukovat na chodbách a v čekacích zónách. V neposlední řadě používejte desinfekce rukou, k tomuto využijte nášlapné stojany s desinfekcí, které jsou umístěny před vstupem do budov úřadu nebo desinfekční dávkovače, které jsou rozmístěné na všech patrech budov úřadu a toaletách.

 

I přesto, že bude nouzový stav ukončen a náš úřad otevřen zcela bez omezení, Vás z opatrnosti a z důvodu možného návratu onemocnění COVID-19 žádám, abyste v případech, kdy je to možné, nahradili osobní kontakt písemným nebo elektronickým (e-mail: posta@vitkovice.ostrava.cz, datová schránka: 7mqbr27). Veškeré úhrady lze provést převodem na číslo účtu SMO, MOb Vítkovice 19-1649309349/0800 s uvedením příslušného variabilního symbolu. I nadále se s veškerými dotazy můžete v úředních hodinách obracet na naši informační linku + 420 599 453 111.


ÚŘEDNÍ HODINY

Po:        08:00 – 12:00                  13:00 – 17:00

Út:         08:00 – 12:00                  13:00 – 14:00    (pouze podatelna a pokladna)

St:          08:00 – 12:00                  13:00 – 17:00 

Čt:         08:00 – 12:00                  13:00 – 14:00    (pouze podatelna a pokladna)

Pá:         08:00 – 12:00                  (pouze podatelna a pokladna)

 

Chtěl bych Vám všem poděkovat za trpělivost a ohleduplnost.

 

Ing. Robert Šimek, v.r.

tajemník

Úhrada nájemného za pronajatý pozemek
11 5 2020

Úhrada nájemného za pronajatý pozemek

Úhrady nájemného za pronajatý pozemek jsou na základě řádně uzavřených smluv splatné k 30. červnu daného roku. Včasným uhrazením nájemného za pronajatý pozemek lze předejít případným smluvním pokutám z prodlení za pozdní úhradu. Úhradu mohou občané provést bankovním převodem na účet číslo

19–1649309349/0800, konstantní symbol 558, s uvedením variabilního symbolu, který zjistí na svých uzavřených smlouvách nebo přímo u správce na telefonním čísle 599 453 139. Poplatek je možné zaplatit také v pokladně městského obvodu Ostrava‑Vítkovice, Mírové náměstí 1, kancelář č. 112. U veškerých plateb je nutné uvést variabilní symbol. Na úhradu bez variabilních symbolů nebude brán zřetel.

Od května se sběrné dvory v Ostravě vracejí k běžné provozní době
29 4 2020

Od května se sběrné dvory v Ostravě vracejí k běžné provozní době

Sběrné dvory odpadové společnosti OZO Ostrava se v sobotu 2. května vracejí zpět k běžnému provoznímu režimu. O státních svátcích, tedy 1. a 8. května, budou všechny sběrné dvory uzavřeny.

 

Sběrné dvory v Ostravě budou od května otevřeny podle standardní letní provozní doby. Občané města zde mohou odkládat své objemné odpady z domácnosti, dále nebezpečné odpady, zeleň ze zahrádek a elektrospotřebiče, které dosloužily. Za úplatu se ve sběrných dvorech přijímají stavební odpady, včetně oken a dveří, a pneumatiky. Zakoupit je zde možno balený kompost a zeminový substrát – výrobky obecní kompostárny (větší množství nebalených výrobků lze pořídit na kompostárně v Hrušově).

Při odkládání odpadů ve sběrných dvorech je třeba stále dodržovat zvláštní opatření – vstup jednotlivě (podle pokynů obsluhy), dodržování dvoumetrových odstupů, používání roušek a nejlépe i rukavic.

Pro objednání komerčních služeb OZO Ostrava občanům stále doporučuje upřednostnit bezkontaktní způsob objednání a platby přes e-shop (eshop.ozoostrava.cz).

Letní provozní doba sběrných dvorů v Ostravě (od 2. května do 31. října 2020)

Sběrné dvory

Provozní doba 

Poruba, Zábřeh, Přívoz, Kunčice

PO–NE 8–20    

Martinov, Mariánské Hory, Radvanice,

Slezská Ostrava, Stará Bělá

PO–PÁ 9–19   

SO  8–14

Krásné Pole

ST, PÁ 14–19

SO 8–14

Polanka n. O.

ST, PÁ 14–18

SO 8–12

 

O státních svátcích jsou všechny sběrné dvory uzavřeny!

KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY
27 4 2020

KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY

Vážení návštěvníci Knihovny města Ostravy,

nadále automaticky prodlužujeme Vaše výpůjčky a sankční poplatky byly zmraženy k datu 16.3.2020. Momentálně probíhá malování knihoven, revize fondů a dezinfekce půjčoven knih. Provoz zahájíme v květnu 2020. Přesná data budou brzy vystavena na www.kmo.cz. Děkujeme za Vaše pochopení a podporu.