Aktuálně z Vítkovic

Petice za přemístění Renarkonu
11 1 2021

Petice za přemístění Renarkonu

Nejen vítkovičtí občané žijící v blízkosti objektu v Zengrově ulici č. 69, kde sídlí Renarkon, o.p.s., kontaktní centrum Ostrava, už dlouho upozorňují na zásadní problémy spojené s klienty této organizace. Marně. Nyní však přichází zásadní impulz! Richard Čermák jako občan Vítkovic připravil petici, kterou vyzývá statutární město Ostrava – zřizovatele této společnosti – k přemístění zmíněného kontaktního centra mimo městský obvod Vítkovice.

Petice je k dispozici na třech místech obvodu, a to v podatelně (dveře č. 111) v budově vítkovické radnice na Mírovém náměstí 516/1, a to v pondělí v čase od 8 do 13 hodin, nebo ve středu od 12 do 17 hodin; dále na vrátnici Nemocnice Agel Ostrava‑Vítkovice v ulici Zalužanského 1192/15 a v trafice v Zengrově ulici č. 58. Petici bude možné podepsat do 31. ledna 2021, poté bude předána magistrátu. Petice je přelomovým krokem k řešení této těžké a déle již neudržitelné situace vítkovických občanů žijících v blízkosti sídla Renarkonu. Místní se totiž oprávněně obávají nejen o svou bezpečnost, ale zejména o bezpečnost svých dětí. Okolí působiště této společnosti bývá jejími klienty často nejrůznějšími způsoby znečišťováno, jsou zde nacházeny použité jehly i další předměty související s potřebami těchto osob, dochází zde k nejrůznějším potížím a konfliktům, jejichž iniciátory jsou klienti Renarkonu. Není na co čekat. Je třeba konat! Pokud máte stejný pocit a chcete pomoci svým spoluobčanům a zároveň přispět k větší bezpečnosti obvodu, připojte svůj podpis.

Poplatek ze psů
8 1 2021

Poplatek ze psů

Vážení spoluobčané, připomínáme, že poplatek ze psů je pro letošní rok splatný k 31. březnu. Úhradu můžete provést bankovním převodem na účet číslo 19–1649309349/0800 s uvedením variabilního symbolu, nebo v hotovosti či platební kartou v budově radnice.

Variabilní symbol a další podrobnosti k platbám zjistíte u správce poplatku (tel.č.: 599 453 142, kancelář č. 113). Vzhledem k aktuální situaci je preferována platba převodem. Děkujeme za pochopení.

Vetešnictví ve Vítkovicích
6 1 2021

Vetešnictví ve Vítkovicích

Už jste navštívili naše vítkovické vetešnictví? V rozhovoru s majitelkou paní Vendulou Fečkovičovou se dozvíte mnoho zajímavých informací. (zdroj foto: Deník/Lukáš Kaboň) https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/vitkovicke-vetesnictvi-navstevuji-zajemci-z-cele-republiky-20201228.html?fbclid=IwAR1q4ngm2WoMTSyp1LS0k8K6WS3TADSZNQpW2L_WC30V_5VykjRYuJ1NDFQ 

První miminko roku 2021
5 1 2021

První miminko roku 2021

Starosta Richard Čermák pogratuloval novopečeným maminkám a tatínkům k jejich přírůstkům. Posledním miminkem roku byla Janička, která se narodila 31.12.2020 v 19:30 a prvním miminkem roku 2021 je Mikulášek narozený 12 minut po půlnoci. Dětem i rodičům přejeme hodně lásky, štěstí a hlavně zdraví.

Svoz vánočních stromků
4 1 2021

Svoz vánočních stromků

Vážení spoluobčané, informujeme vás, že svoz vánočních stromků z ostravských sídlišť zahájí společnost OZO Ostrava v pondělí 4. ledna 2021. Od tohoto dne mohou Ostravané vyhazovat řádně odstrojené stromky vedle kontejnerových stanovišť, aniž by to znamenalo založení černé skládky. Obyvatelé rodinných domů mohou stromky odkládat v ostravských sběrných dvorech. Svoz stromečků bude pokračovat až do konce ledna. Stromky budou následně v kompostárně podrceny a využity k výrobě kompostu.

Šťastný Nový rok
31 12 2020

Šťastný Nový rok

Všem nám přejeme, aby Nový rok přinesl jen to dobré, byl rozumný a ohleduplný, poskytoval volnost a svobodu, měl smysl pro humor, a aby nám dal velkou kupu nadějí, radosti a pohody i nekonečný prostor k rozvoji nás samotných i našeho okolí! Buďme šťastní a hlavně zdraví! Ať je to skvělý rok pro Vítkovice i všechny, kteří tento obvod nosí v srdci!

Tříkrálová sbírka
30 12 2020

Tříkrálová sbírka

Vážení spoluobčané, rádi bychom vás informovali o tříkrálové sbírce pořádané organizací Charita Ostrava. Sbírka proběhne ve dnech 01. - 24.01.2021. I letos přicházejí tři králové. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání, netradiční okolnosti však vyžadují netradiční řešení, a proto koledníci dorazili také v online podobě. Jejich cíl zůstává stále stejný – i letos chtějí spolu s vámi pomoci lidem v nouzi. Více informací naleznete zde: https://www.trikralovasbirka.cz
Šťastné a veselé Vánoce
24 12 2020

Šťastné a veselé Vánoce

Přejí vedení MOb a zaměstnanci ÚMOb Vítkovice!

Ježíšek naděloval i na radnici
23 12 2020

Ježíšek naděloval i na radnici

Upřímná radost dětí, které vhodily své přání do poštovní schránky pro Ježíška, je k nezaplacení. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.

Dobrovolné testování pro všechny občany ČR pomocí antigenních testů
21 12 2020

Dobrovolné testování pro všechny občany ČR pomocí antigenních testů

Vážení spoluobčané, věnujte prosím pozornost těmto informacím týkajících se ''Dobrovolného testování pro všechny občany ČR pomocí antigenních testů''. Děkujeme. Veškeré informace naleznete ZDE.

Dárky pro děti z MŠ a ZŠ
20 12 2020

Dárky pro děti z MŠ a ZŠ

V pátek předávali předseda Komise školství a kultury Petr Bašek a člen pan Leoš Koláček, dárkové tašky s malou pozorností dětem, které pilně nacvičovaly vystoupení na zrušenou akci Rozsvícení vánočního stromu a mikulášská nadílka. Všem moc děkujeme!

Zkuste letos „udržitelné“ Vánoce
19 12 2020

Zkuste letos „udržitelné“ Vánoce

Přinášíme vám pár typů na ''udržitelné'' Vánoce, pojďme společně přispět k menšímu objemu odpadu.

Návštěva v Domově Magnolie
18 12 2020

Návštěva v Domově Magnolie

Děti ze základní školy navštívili Domov Magnolie, aby předaly malou pozornost klientům. ''Děkujeme za návštěvu dětí a jejich dárečky, je to moc milé a potěšily nejen naše klienty, ale i nás, zaměstnance.
Chybí nám tady ty dětské návštěvy a těšíme se, asi jako všichni, až se vše vrátí "do normálu". Uvedla paní ředitelka.
Dopisy Ježíškovi!
17 12 2020

Dopisy Ježíškovi!

Tolik krásných dopisů jsme dostali od vítkovických dětí. :)
Teď je jdeme předat Ježíškovi, abychom třem z nich splnili jejich tajné přání.

Výstava PF na radnici
15 12 2020

Výstava PF na radnici

Srdečně děkujeme akademickému malíři Karolu Hercíkovi za zapůjčení krásných PF, které v průběhu let vytvořil. Mezi nimi je i letošní, které pan starosta využije k novoročnímu přání.
Všechna PF budou zdobit naši radnici až do konce ledna 2021.

Světelná výzdoba ve Vítkovicích
9 12 2020

Světelná výzdoba ve Vítkovicích

Už jste si prošli večerní Vítkovice a pokochali se nádhernou vánoční výzdobou? 

Městský obvod Vítkovice a DOV budou spolupracovat na vzdělávání školáků
8 12 2020

Městský obvod Vítkovice a DOV budou spolupracovat na vzdělávání školáků

Zapsaný spolek Dolní oblast VÍTKOVICE (DOV) a Městský obvod Ostrava – Vítkovice dnes podepsaly dohodu o spolupráci. Budou spolupracovat především při tvorbě a realizaci speciálních vzdělávacích programů pro základní a mateřské školy, kde je městský obvod zřizovatelem. DOV bude poskytovat odbornou spolupráci a také infrastrukturu, jako je například Svět techniky. „Velmi mě těší, že jsme dohodu uzavřeli. Bude mít určitě velký přínos pro obě strany a současně jsme rádi, že můžeme podporovat zachování a rozvoj národní kulturní památky.,“ uvedl po podpisu smlouvy starosta Ostravy – Vítkovic Richard Čermák.
Podle výkonného ředitele DOV Petra Koudely jde oběma stranám také o to, aby do expozic přicházelo více občanů z vítkovického obvodu než dosud. Smlouva je zatím uzavřena na rok 2021. Mimo vzdělávací programy je dalším bodem smlouvy poskytnutí zvýhodněného vstupného do DOV ve speciálních dnech, například v rámci Dne otevřených dveří v Dolních Vítkovicích nebo během Dnů otevřených dveří obvodu, pro občany městského obvodu Ostrava – Vítkovice
Turistům by měla nová spolupráce přinést možnost spojit si prohlídku DOV s prohlídkou zpřístupněné historické radnice ve Vítkovicích. „Postupně bychom chtěli, aby se historicky cenné části Ostravy – Vítkovic staly součástí prohlídek, které k nám lákají stovky tisíc lidí,“ doplnil Koudela.

Děti v ZŠ navštívil Mikuláš
7 12 2020

Děti v ZŠ navštívil Mikuláš

V pátek navštívil Mikuláš, anděl a čert i děti ze základní školy a obdaroval je balíčky.

Rozsvícení Vítkovic
29 11 2020

Rozsvícení Vítkovic

Vážení spoluobčané, tak jako každý rok v tuto dobu rozsvěcujeme na svých adventních věncích první svíčky, tak se dnes v podvečer rozzářily naše krásné Vítkovice. Přejeme vám příjemné prožití první adventní neděle a budeme se na vás těšit již v pátek 04.12.2020 od 16:30 hodin při živém přenosu rozsvícení vánočního stromu.

VIDEO k rozsvícení Vítkovíc naleznete zde: https://youtu.be/1veEEK3lvdo

Advent 2020
27 11 2020

Advent 2020

Na radnici jsme na advent připraveni! Přejeme všem příjemné a klidné prožití tohoto kouzelného období. :)