Aktuálně z Vítkovic

Malá technická univerzita je u konce
23 9 2021

Malá technická univerzita je u konce

Díky projektu z talentmanagamentu financovaného magistrátem města Ostravy jsme mohli uskutečnit tuto velmi zajímavou akci, kterou si prošli žáci 1. – 5. ročníku naší ZŠ.

Nenásilnou formou v duchu Komenského myšlenky „Škola hrou“ rozvíjíme v dětech jejich technické a logické dovednosti. Jednotlivá témata MTU byla Stavitel města, Malý architekt, Malý inženýr. Žáci si názorně vyzkoušeli některé fyzikální vlastnosti (např. pevnost). Pracovali samostatně, ale také ve skupině, kombinovali jsme jednodušší aktivity s náročnějšími.

Každá lekce trvala 60 minut. Třídu navštívil lektor s krabicí plnou stavebních kostek a speciální soupravou prvků a výkresů. Lektor pracoval s žáky s podporou dětských technických výkresů, metodických listů a stavebnice. Dětí si hrají, my ale víme, že pracují a učí se nové věci. Vyvrcholením hodiny bylo volné hraní s výsledným dílem jako odměna za práci. Navíc žáci získali po každé lekci osvědčení (diplom), které je pro děti odměnou, nikoli hodnocením, a zároveň slouží jako informace pro rodiče.

Lektor vyčleněný pro pracoviště Halasova onemocněl, ale žáci a rodiče nezoufejte, již máte domluven náhradní termín těchto bezva hodin.

HLEDÁME VÁNOČNÍ STROM PRO VÍTKOVICE
20 9 2021

HLEDÁME VÁNOČNÍ STROM PRO VÍTKOVICE

Pokud máte ve své zahradě, nebo ve svém okolí jehličnatých strom, který Vám překáží v provozu, zasahuje do stěny domu, nebo ho tam už prostě nechcete, máte jedinečnou příležitost nabídnout ho jako vánoční strom pro městský obvod Vítkovice. Strom, který hledáme by měl mít alespoň 12-15 metrů, ale může být i větší. Měl by být rovně rostlý a pravidelně větvený. Pokácení stromu a jeho převoz bude zajištěno z rozpočtu MOb Vítkovice.
Informace o možnosti darování stromu pro Vítkovice prosím sdílejte také mezi své známé, kteří nejsou přímo z Vítkovic, ale bydlí například na vesnicích, či pod horami, kde je pravděpodobnost na nález vhodného stromu větší. Své nabídky můžete posílat na tento e-mail: skohlerova@vitkovice.ostrava.cz nebo telefonovat na tel. číslo: 599 453 126
(ilustrační foto)
Máme vítěze!
20 9 2021

Máme vítěze!

Nejkrásnější předzahrádku/zahrádku má pan Pavel K. a nejkrásnější truhlík pan Radim B. Všem zúčastněným děkujeme! 

Mým cílem jsou moderní a bezpečné Vítkovice
17 9 2021

Mým cílem jsou moderní a bezpečné Vítkovice

A proto jsem 17. 9. 2021 jednal s Agenturou pro sociální začleňování – Východ, která spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj. Je nejvyšší čas začít řešit sociální a společenské problémy všech našich občanů ve Vítkovicích systematicky, komplexně a s kompetentními aktéry. Se silným důrazem a dlouhodobým přínosem na kvalitu společenského a sociálního života ve Vítkovicích. Způsobem, že konkrétní výsledky naší společné práce pocítíme všichni.
Od spolupráce s vládní Agenturou si především slibuji informace o možnostech financování našich budoucích projektů ze zdrojů Evropské unie pro období 2022 až 2030, které by mohly přispět ke všeobecnému zlepšení několik let zanedbávaného stavu. Musíme si být všichni vědomi, že výsledky se dostaví v horizontu let, a proto je potřeba jednat a pracovat teď. Richard Čermák, starosta MOb Vítkovice
Chci být jako táta
16 9 2021

Chci být jako táta

Je název projektu z programu Talentmanagement, jehož cílem je zavedení systému podpory technického a přírodovědného vzdělávání na 1. stupni základní školy Projekt je zaměřen na systém podpory polytechnické gramotnosti u žáků 0. – 5. ročníku základní školy. Výše finanční dotace činí 100.000,00 Kč, kterou škola obdržela.

Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě
11 9 2021

Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě

Akce ''Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě'' je zaměřena na popularizaci přírodních a technických věd mezi žáky základních a středních škol, ale také mezi širokou veřejností. 
Přírodní a technické vědy se v současnosti netěší přízni mladých lidí, i když se jedná o velmi perspektivní obory. Jsou často považovány za něco hrozného, něco co se nedá naučit. 
Tato akce ukázala našim žákům, že přírodní a technické vědy mohou být i krásné a zábavné a také, že se jedná o velmi potřebné obory lidské činnosti. 
Autoburza
10 9 2021

Autoburza

Vážení spoluobčané, chtěli bychom vás informovat o situaci týkající se Autoburzy. S ohledem na uplynutí doby o pronájmu bude k 14.09.2021 ukončena smlouva se stávajícím provozovatelem. Od 15.09.2021 bude na předmětném místě provozovatel nový. Autoburza bude fungovat ve stejném režimu, jak jste byli doposud zvyklí. S případnými dotazy se můžete obrátit na nového provozovatele na tel. čísle 737 380 858. (foto: Ostravainfo)

Den Vítkovic
10 9 2021

Den Vítkovic

Již dnes se můžete těšit na zajímavý program akce Den Vítkovic.
Zahájení akce proběhne ve 13:00 na Mírovém náměstí, kde bude zahájena také výstava k výročí 100 let vítkovické porodnice. Začátek prohlídek je stanoven na 13:30, 14:30 a 15:30 hodin před vítkovickou radnicí. Budeme se těšit.
SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ KVĚTINOVOU VÝZDOBU 2021
7 9 2021

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ KVĚTINOVOU VÝZDOBU 2021

V červnu vyhlásilo vedení MOb Vítkovice soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu. Do soutěže se přihlásili 3 soutěžící ve dvou kategoriích a na vás je, abyste rozhodli, která výzdoba je v našem obvodě je ta nejhezčí.
Fotografie, která bude mít do 19.09.2021 nejvíce lajků na FB stránce vyhrává, tak neváhejte a hlasujte zde: 
1. školní den
1 9 2021

1. školní den

První školní den dnes zažilo v našem městském obvodě více než 100 dětí. Starosta Richard Čermák spolu s ředitelem Základní školy Ostrava Vítkovice a náměstkyní primátora Mgr. Andreou Hoffmannovou, Ph.D. popřáli prvňáčkům mnoho krásných zážitků a nových kamarádů. Navštíveny byly obě budovy ZŠ jak na ul. Halasova tak na ul. Šalounova. Děti si domů odnesly různé dárky, ale hlavně originální knížku, která je provede celým prvním rokem.

Soukromou základní školu a Základní školu PORG Ostrava navštívili místostarosta Ing. Mgr. Aleš Dobrozemský a zastupitel pan Leoš Koláček, kteří měli pro děti také připravené dárky.

Ostrava Hockey Cup 2021
1 9 2021

Ostrava Hockey Cup 2021

V období od 12. do 15.08.2021 se za podpory MOb Vítkovice konal mezinárodní hokejový turnaj juniorů a dorostu Ostrava Hockey Cup 2021. Turnaj pořádaný klubem HC VÍTKOVICE RIDERA se vydařil a všichni sportovci si jej náležitě užili. 

Ostrava vybíhá vpřed! Zažijte RBP Ostrava City Marathon 2021
31 8 2021

Ostrava vybíhá vpřed! Zažijte RBP Ostrava City Marathon 2021

Pod záštitou města Ostravy a RBP zdravotní pojišťovny se 12. září koná RBP Ostrava City Marathon!!! je nejstarší běžecký závod v republice a přináší do ostravských ulic výbušnou směs běhu, pohybu a dobré muziky.
Říká se: „kdo neskáče není Čech“, dneska to ale platí i o běhu. Běh je neuvěřitelně osvobozující činnost, ke které si mnoho z vás našlo cestu za dob pandemie. Nebo již běháte déle, ale právě jste našli více času na pravidelný trénink? Zúročte vše, co jste natrénovali. Přijeďte 12. 9. 2021 do Ostravy a ukažte nám, jak vás to baví!

Více informací naleznete zde: www.ostravacitymarathon.cz

Očkování proti COVID-19
25 8 2021

Očkování proti COVID-19

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje a Ministerstvo zdravotnictví informuje občany o očkování COVID-19.

Kolečko spojuje
18 8 2021

Kolečko spojuje

Rok se s rokem sešel a je tady opět benefiční jízda Kolečko spojuje, kterou letos můžete podpořit Oddělení dětské neurologie, kam poputuje výtěžek za každý ujetý kilometr .
Jízda se koná 29.08.2021 od 10:00 v Inline park SAREZA (u tramvajové zastávky Ferona). Více informací o registraci najdete na stránce https://www.koleckospojuje.cz/. Máte odvahu, silnou vůli a touhu pomoci? Tak už více nepřemýšlejte a dokažte to!
NOHEJBALOVÝ TURNAJ 2021
17 8 2021

NOHEJBALOVÝ TURNAJ 2021

Komise sportovní pří RMOb Vítkovice Vás srdečně zve na nohejbalový turnaj. Více informací v přiloženém letáku. 

Nové organizační uspořádání na ÚMOb Vítkovice
12 8 2021

Nové organizační uspořádání na ÚMOb Vítkovice

Vedení městského obvodu přistoupilo k organizační změně, která spočívá v optimalizaci počtu zaměstnanců, přičemž dojde k vyšší efektivnosti svěřené agendy. Změna je platná od 01.08.2021 a díky ní městský obvod Vítkovice ročně ušetří na mzdových prostředcích částku cca 1.500.000,- Kč. Nové organizační uspořádání ÚMOb Vítkovice je patrné z přiloženého organizačních schématu.

Oprava silnice na rudné
11 8 2021

Oprava silnice na rudné

Na Rudné proběhne ve středu a čtvrtek blesková oprava zvlnění. Bude uzavřen pravý jízdní pruh ve zmíněných úsecích Rudné - nad Frýdeckou ulicí a mezi ul. Závodní a Tavičskou. ❗️ Více informací zde: https://www.okas.cz/o-spolecnosti/archiv-novinek/na-rudne-probehne-ve-stredu-a-ctvrtek-bleskova-oprava-zvlneni.html

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ 2021 - ohlédnutí
10 8 2021

HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ 2021 - ohlédnutí

Máme za sebou již druhý ročník veleúspěšného projektu HRAJEME SI BEZ ROZDÍLŮ. Projekt byl stejně jako v minulém roce financován z dotace Magistrátu města Ostravy v rámci projektu „prevence kriminality“. Vítkovické děti měly opět možnost zapojit se do zajímavých aktivit, kterými mohou vyplnit volný čas nejen v prázdninových měsících. Všechny zapojené organizace se svého úkolu opět zhostily s vervou a čas strávený s dětmi využily naplno.

Jsem z Vítkovic!
9 8 2021

Jsem z Vítkovic!

Tento krásný článek dnes vyšel v Magazínu Patriot. Dozvíte se v něm proč se podle dotázaných žije ve Vítkovicích nejlépe. Celý článek zde: https://www.patriotmagazin.cz/jsem-z-vitkovic-proc-se-tu-zije-nejlepe-v-ostrave?fbclid=IwAR0fNg8XwUlIGvMxop8baaoGK4noLtIyBpqcEDjuEvWxCaB5uivq2RPlvdw

Foto: ostravainfo.cz