Aktuálně z Vítkovic

Oznámení - obnovení užitkové vody
24 4 2024

Oznámení - obnovení užitkové vody

Vážení spoluobčané,
chtěli bychom vás informovat že dodavatel užitkové vody pro veřejné pohřebiště Ostrava Vítkovice již její dodávku obnovil.
Přerušení dodávky pitné vody
24 4 2024

Přerušení dodávky pitné vody

Vážení spoluobčané,
upozorňujeme, že dnes 24.04.2024 od 14:00 do 20:00 hod. dojde z provozních důvodů k přerušení dodávky pitné vody a to na ul. Štramberské a ul. Rostislavove od ul. Vrázové po ul. Štramberskou.
Náhradní zásobování pitné vody je zajištěno autocisternami. Další informace o přerušení dodávky pitné vody vám sdělí na tel. 596 241 228.

Důležité upozornění
15 4 2024

Důležité upozornění

Vážení spoluobčané, upozorňujeme, že v úterý 23.4.2024 bude mít hřbitovní správa zavřeno z důvodů školení zaměstnanců.
Děkujeme za pochopení.

Dětská hřiště a sportoviště
15 4 2024

Dětská hřiště a sportoviště

Tak jako každý rok, připravujeme v těchto měsících dětská hřiště, sportoviště a pískoviště na nadcházející sezonu. Snažíme se připravit pro naše děti a jejich doprovod pěkné prostředí na strávení volných chvil na hřištích na čerstvém vzduchu a jen doufáme, že se v letošním roce nebudeme setkávat s takovým vandalismem, jako tomu bylo v loňském roce. V průběhu měsíce dubna bude probíhat také výměna písku v pískovištích na dětských hřištích, kdy bude navezeno 14 tun nového certifikovaného hygienického písku. I letos jsme připravili pro naše nejmenší malé překvapení. Každé pískoviště bude vybaveno sadou hraček.

Tým HC Vítkovice Ridera vyhrál extraligové kolo turnaje Puky pomáhají. Blahopřejeme!
9 4 2024

Tým HC Vítkovice Ridera vyhrál extraligové kolo turnaje Puky pomáhají. Blahopřejeme!

Tým mladých hokejistů HC Vítkovice Ridera za sebou nechal hráče Komety Brno, Sparty Praha a dalších klubů a o víkendu 6. a 7. dubna zvítězil v soutěžním turnaji Puky pomáhají, který byl vyvrcholením stejnojmenné kampaně společnosti Kaufland. Ta v loňském roce rozdělila podporu v hodnotě 10 milionů korun mezi celkem 88 týmů mladých hokejistů z celé republiky.

Komentovaná vycházka (ZDARMA) - Vítkovická zeleň napříč časy
8 4 2024

Komentovaná vycházka (ZDARMA) - Vítkovická zeleň napříč časy

Další z pravidelných komentovaných vycházek naším obvodem se uskuteční v sobotu 4. května. Tentokrát poučí návštěvníky o historii ozeleňovaní Vítkovic. Během trasy se seznámíte se všemi památnými stromy, jež rostou na katastru městského obvodu. S průvodcem Petrem Lexou Přendíkem si přiblížíte minulost někdejších vítkovických hřbitovů, jež byly postupně adaptovány na veřejné parky. Neminete Lesík, někdejší Masarykův sad a současný sad Jožky Jabůrkové. Krom informací o zeleni se zaměříte také nejen na proměny názvu jednotlivých parků, ale i na dávno zaniklou zeleň. Chybět nebudou ani informace o uměleckých dílech a ukázky dobových snímků. Trasa vycházky měří 2 km, délka je pak přibližně 90 minut. Vstup je zdarma, akce je financovaná z finančních prostředků městského obvodu Vítkovice. Sraz účastníků je na tramvajové zastávce Stará ocelárna v 10:00 hodin.

 

Důležité upozornění
4 4 2024

Důležité upozornění

Vážení spoluobčané, upozorňujeme, že na hřbitově v Ostravě Vítkovicích neteče voda z důvodu poruchy na straně dodavatele. Dodavatel pracuje na nápravě, není ovšem schopen říct přesný termín opravy.
Děkujeme za pochopení.

Rej čarodějnic
2 4 2024

Rej čarodějnic

Čarodějnice a čarodějové z celého okolí spojte se a přijďte se s námi 29.04.2024 pořádně proletět. Sraz bude v 16:00 na Mírovém náměstí a společně se vydáme do Dolních Vítkovic, kde bude připraven bohatý program. Dobrou náladu a masky s sebou! 

Hlasujte v naší anketě
28 3 2024

Hlasujte v naší anketě

Vážení občané,
připravili jsme pro Vás anketu v rámci které bychom rádi znali Váš názor, kterých osobností z Vítkovic si nejvíce vážíte. Hlasování probíhá do 31.5.2024 a o výherci nebo s výhercem bude udělán článek do zpravodaje. Odkaz na anketu naleznete níže.
Děkujeme. Vítkovická radnice.
tančírna u altánu - stylové zahájení 4. ročníku "swingového léta"
25 3 2024

tančírna u altánu - stylové zahájení 4. ročníku "swingového léta"

Swingová kapela, tančírna, historická auta, výstava "Krasavice Ostrava", komentované vycházky, setkání s prvním starostou Velké Ostravy Janem Prokešem, hra "Po stopách Velké Ostravy", historický fotokoutek, taneční workshopy, dílnička pro děti, stylový cyklobar Elegant s historickými koly, lehátky, výzdobou a prvorepublikovým občerstvením. Dobové oblečení vítáno!

Více informací na www.velkaostrava.cz / www.elegantspolek.cz 
Spuštění užitkové vody
21 3 2024

Spuštění užitkové vody

Vážení spoluobčané, od 1.4.2024 bude na veřejném pohřebišti Vítkovice opět spuštěna užitková voda. 

velikonoční hra
19 3 2024

velikonoční hra

Zajíček Edíček poztrácel velikonoční vajíčka. Pomůžete mu je najít? Pokud se vám to podaří, odměna vás nemine. Hledejte vajíčka podle přiložené mapy a dobře se bavte. Celá pravidla a mapu naleznete ZDE!

Změna na odboru technických služeb a hřbitovní správy
18 3 2024

Změna na odboru technických služeb a hřbitovní správy

Vážení občané, v období od 19.3.-28.3.2024 dojde ke změně na odboru Technických služeb a hřbitovní správy.

Zápisy do MŠ a ZŠ
18 3 2024

Zápisy do MŠ a ZŠ

Vážení občané,
tak jako každý rok, i letos na jaře se konají zápisy dětí do mateřských a základních škol (MŠ a ZŠ). Rodiče dětí (zákonní zástupci) mají možnost v těchto dnech zapsat své dítě do spádových či nespádových škol. Přihlášení dětí k povinnému předškolnímu vzdělávání a k povinné školní docházce ukládá rodičům a zákonným zástupcům školský zákon. Veškeré informace naleznete ZDE!

Na opravu čtrnácti městských hřbitovů je připravena rekordní částka
18 3 2024

Na opravu čtrnácti městských hřbitovů je připravena rekordní částka

V letošním roce je připravena rekordní částka na rekonstrukci míst posledního odpočinku na území města, včetně toho největšího, Ústředního hřbitova ve Slezské Ostravě.

Na úpravy hřbitovů přispíváme městským obvodům pravidelně, letos ale rada města schválila největší částku v historii. Na opravy a zvelebení hřbitovů ve městě půjde téměř 29 milionů korun a dalších 6 milionů je určeno pro Ústřední hřbitov ve Slezské Ostravě,“ uvedl náměstek primátora pro životní prostředí Aleš Boháč.

Peníze poputují do městských obvodů, kde se jejich projekty většinou týkají oprav chodníků a pěšin mezi hrobovými místy, nového oplocení či mobiliáře a výsadby zeleně.

MS ČR v zápase ve volném stylu
11 3 2024

MS ČR v zápase ve volném stylu

Náš obvod jsou baštou sportu v Ostravě! Skvěle se tu daří například volnostylařům z TJ Sokol Vítkovice, kteří 16. března pořádají mistrovství republiky. Přijďte podpořit vítkovické borce bojující o co nejlepší umístění!

Kontaktní místo pro bydlení v budově Nové radnice
1 3 2024

Kontaktní místo pro bydlení v budově Nové radnice

Magistrát města Ostravy provozuje v budově Nové radnice Kontaktní místo pro bydlení. Občané zde mají možnost obrátit se s dotazy např. ohledně nečekané výpovědi z nájmu nebo příspěvku na bydlení. Často docházejí klienti v bytové nouzi a podávají si zde žádost o sociální byt, nebo dostanou potřebné informace k žádosti o obecní byt. 

Sociální pracovnice je spoluobčanům k dispozici v kanceláři Sociopoint (č. 51).

Provoz Kontaktního místa pro bydlení je financován v rámci projektu Rozvoj sociálního bydlení ve městě Ostrava, reg. č. CZ.03.02.01/00/22_007/0000081.

Komentovaná vycházka ZDARMA - Výstavba ve Vítkovicích po roce 1920
1 3 2024

Komentovaná vycházka ZDARMA - Výstavba ve Vítkovicích po roce 1920

V sobotu 6.4.2024 proběhne další komentovaná vycházka, kterou vás tentokrát provede Lenka Kocierzová. Nová etapa výstavby ve Vítkovicích probíhala ve 20. letech 20. století. V roce 1924 byly Vítkovice spojeny s Velkou Ostravou, Ostrava se měnila v industriální souměstí. Po střetu průmyslovém a sociálním se stala i středem kulturním a obchodním. Stavební podobu přinášely už české instituce a mezi stavbami z režného zdiva se stavěly stavby moderní, některé s rukopisem žáků Gočára. Touto etapou výstavby se projdeme od budovy průmyslové školy k nájemním domům na Zengrově ulici, lázním a internátu, k Husovu sboru. Dodnes stojí budova hudební školy navržené architektem Bohuslavem Fuchsem, úřednické domy pod Rudnou. Na místě hřbitova vznikl dnešní park Jožky Jabůrkové s tenisovými kurty, na novém náměstí byla postavena pošta a další obytné domy. Také budova dnešního Divadla Mír je z dvacátých let, v parčíku kolem něj byla umístěna vítkovická knihovna. Jeremenkovou ulicí dojdeme k budovám a vilám na Ruské ulici a na Mírovém náměstí prohlídku ukončíme.

Sraz zájemců bude v 15:00 hodin na zastávce tramvaje č. 1 - Důl Jeremenko.

Vítání jara
1 3 2024

Vítání jara

Již v neděli 17.03.2024 nás čeká první letošní akce s názvem Vítání jara. Více informací naleznete v přiloženém letáku. Těšíme se na vás!

KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA (ZDARMA) - vítkovické podniky mezi světovými válkami
5 2 2024

KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA (ZDARMA) - vítkovické podniky mezi světovými válkami

Další komentovaná vycházka představí v sobotu 2.3.2024 vývoj Vítkovic mezi světovými válkami perspektivou podniků, které ve Vítkovicích nabízely různé služby. Během ní vám průvodce Petr Lexa Přendík představí např. vítkovické kavárny, kina, restaurace, vinárny, ale také opravdové knajpy a hotely.

Sraz zájemců bude v 10 hodin za kostelem sv. Pavla. Vycházka je jako obvykle přístupná zdarma, jelikož je financována z prostředků městského obvodu Vítkovice.