Lenka Kocierzová, výtvarnice

Narozena: 23. srpna 1950 v Ostravě Vítkovicích

Paní Lenka Kocierzová je malířka, ilustrátorka, designérka, grafička, básnířka a také bývalá kronikářka Vítkovic. Dále průvodkyní po této městské části a „duší“ různorodé činnosti vítkovického společenského centra Domu u šraněk. Jako malířka působí od roku 1995, i když se její zájem o malování rozvinul již v dětství. Její obrazy se, jak říká, skládají především z viděného a poznaného, z pocitů, citů jejích i jiných lidí. Vrcholem její tvůrčí činnosti je od roku 2006 spolupráce se světoznámou sklárnou Moser.
obrázek1
Svá díla vystavovala na více než 40 výstavách nejen v České republice, ale také na Slovensku a v Polsku. Věnuje se ilustracím učebnic a dětských knih. V letech 2003-2010 pracovala jako učitelka výtvarné výchovy a estetiky na AHOL SOŠ s.r.o. v Ostravě-Vítkovicích a na toto období velmi ráda vzpomíná. Významně zasáhla také do kroniky Vítkovic, které se věnovala v letech 1997-2013.

Je autorkou projektu Propagace Vítkovic. Tento projekt začal, když se paní Lenka Kocierzová vrátila do rodných Vítkovic. Když zjistila, že se dokáže vrátit do dětských let, a ještě to i nakreslit začala vznikat série obrázků z dětství v kulisách režného zdiva. Dostala se tak od dětských her přes trhy a obchody až po svou svatbu. Vznikly četné obrazy tehdejšího života s kulisami Vítkovic. V rámci tohoto projektu vytvořila Vítkovické pexeso, Vítkovické omalovánky, Průvodce Vítkovicemi a další produkty. V roce 2017 dostala ocenění Senior Ostravy.

obrázek2